PĒTNIEKA ROKASGRĀMATA
Šeit atrodami dokumenti un vadlīnijas pētniecības procesa uzsākšanai un sekmīgai īstenošanai.
Darba sākšana pētnieka amatā EKA
Sadaļa ir izstrādes stadijā
Pievienošanās pētnieku grupām
Sadaļa ir izstrādes stadijā
Pētniecības infrastruktūra un iekārtas
Sadaļa ir izstrādes stadijā
Finansējums un atbalsts
Lai veicinātu pētnieku personīgo un karjeras izaugsmi, paplašināt pētniecisko ekspertīzi, kontaktu tīklu un veicināt pētījumu ietekmi, EKA nodrošina saviem pētniekiem plašu atbalsta instrumentu klāstu:
- Sadarbība un tīklošanās. EKA nodrošina pētniekiem tīklošanas iespējas, organizējot Zinātnes klubu, ikgadējo starptautisko etECH konferenci, starptautiskās nedēļas, iespēju sadarboties ar jauniem partneriem projektos un pētniecības grupās.
- Finanšu atbalsts. EKA sniedz pētniekiem finanšu atbalstu zinātniskās darbības un mākslinieciskās jaunrades īstenošanai. Pētniekiem ir pieejams līdzfinansējums dalībai starptautiskajās zinātniskajās konferencēs, finanšu atbalsts zinātnisko rakstu publicēšanai, apmaksāta publikāciju valodas rediģēšana žurnālam “Economics and Culture”, atbalsts monogrāfiju un citu iespieddarbu izdošanā, finanšu atbalsts zinātniskās darbības rezultātu izplatīšanai plašā sabiedrībā un industrijā. Informācija par atbalsta pieteikšanas procedūru pieejama Pētnieciskās un jaunrades darbības nolikumā.
- Atbalsts pētniecības procesā. Lai nodrošinātu visaugstāko zinātniskās darbības rezultātu kvalitāti un to atbilstību starptautiskajiem akadēmiskiem standartiem, pētnieciskajās grupās tiek nodrošināta pētniecības procesa uzraudzība un koordinēšana, pētnieki saņem metodoloģiskos ieteikumus par rakstu sagatavošanu un publicēšanu, darbu ar zinātniskajām datubāzēm. Tiek nodrošināts atbalsts ētikas un integritātes jautājumos.
- Mācības un supervīzija. Pētniekiem tiek nodrošināta regulāra zinātniskās kvalifikācijas paaugstināšana un mācības ikgadējos EKA organizētajos pasākumos: Metodiskā konference, Personāla mācību nedēļa, ETECH konference, dažādi semināri pētniecisko kompetenču stiprināšanai. Papildus pētniekiem pieejams līdzfinansējums kvalifikācijas paaugstināšanai starptautiskajās zinātniskajās konferencēs, tai skaitā ārzemēs.
- Resursu un informatīvai atbalsts. Visam EKA zinātniskajam personālam ir nodrošināta piekļuve telpām, aprīkojumam, laboratorijām, bibliotēkas resursiem un starptautiskajām datu bāzēm. Pētniecības mērķu nodrošināšanai EKA var atbalstīt nepieciešamās programmatūras un licenču iegādi. EKA regulāri nodrošina jaunākās informācijas apriti par iespējam piedalīties konferencēs, publicēties u.c. ar zinātni saistītiem pasākumiem.
- Personīgā izaugsme un karjeras iespējas. EKA motivē darbiniekus ne tikai aktīvi piedalīties, bet arī aktīvi piesaistīt jaunus projektus un pētījumus, vadīt tos, līdzdarboties. Īpaša uzmanība tiek pievērsta jauno pētnieku attīstībai, nodrošinot viņiem gan piekļuvi nepieciešamajiem resursiem, gan arī mentoru atbalstu. EKA iesaista jaunos pētniekus projektos un pētnieciskajās grupās, veicinot praktisko pētniecības prasmju attīstību un veicinot viņu profesionālo izaugsmi akadēmiskajā karjerā. Jauniem pētniekiem ir pieejams līdzfinansējums studijām doktorantūrā.
- Apbalvojumi un atzinība. Lai izceltu un atzītu EKA zinātniskā personāla īpašos sasniegumus pētniecībā, pētnieki var pretendēt uz finanšu prēmiju par augstas kvalitātes rakstiem, kas publicēti Q1, Q2 žurnālos. Sasniegumi tiek popularizēti EKA Zinātnes kluba sapulces laikā, apbalvojot “Labāko EKA pētnieku” vai “Labāko EKA jauno pētnieku”. Pamatojoties uz ikgadējās novērtēšanas rezultātiem, pētnieki var pretendēt uz finanšu prēmiju par savu individuālo darbības rādītāju pārsniegšanu. Starptautiskās konferences etECH ietvaros labākie ziņojumi saņem balvu “Best presentation award”.
- Pētnieku labbūtība. EKA rūpējas par savu darbinieku komfortu, labbūtību un motivāciju. EKA nodrošina pētniekiem elastīgu darba kārtību, pieļaujot arī attālināta darba iespējas, lai palīdzētu zinātniekiem līdzsvarot pētniecību ar personīgo dzīvi. Reizi divos gados EKA veic darbinieku apmierinātības pētījumu ar mērķi apzināt darbinieku vēlmes un pilnveidot personāla motivēšanas sistēmu.
Pētniecības politika un ētika
Sadaļa ir izstrādes stadijā
Publicēšanās un zināšanu izplatīšana
Sadaļa ir izstrādes stadijā
Mācības un kompetenču stiprināšana
Sadaļa ir izstrādes stadijā