Lietotājvārds (e-mail)


Parole (Jūsu līguma Nr.)


Starptautiskā zinātniskā un izglītības konference pēta izglītības un prasmju nākotni: “FuturEDU 2023”

Ekonomikas un kultūras augstskolā (EKA) no 2023. gada 8. novembra līdz 9. novembrim Rīgā, Latvijā, norisinājās starptautiskā zinātniskā un izglītības konference “FuturEDU 2023”. Pasākums tika organizēts, sadarbojoties ar Eiropas Digitālo mācību tīklu (“Dlearn”, Itālija), un pēc to pieprasījuma.

Starptautiskais pasākums pulcēja vadošos ekspertus, pasniedzējus un ieinteresētās personas, lai apspriestu un veidotu izglītības un prasmju nākotni digitālajā laikmetā.

“FuturEDU 2023” sākās ar welcome drink prezentētājiem un paneļdiskusiju dalībniekiem 8. novembra vakarā, radot veiksmīgu pamatu diskusijām un prezentācijām divu dienu garumā.

Konferences darba kārtībā 2023. gada 9. novembrī bija daudzveidīgs sesiju un diskusiju klāsts, un tā norisinājās EKA telpās.

Konference sākās ar atklāšanas ceremoniju un plenārsēdi. Atklāšanas ceremonijā uzstājās EKA zinātnes un starptautiskās sadarbības prorektore Jeļena Titko, Eiropas Digitālās izglītības tīkla prezidents Džanluka Kopola no Itālijas, Ukrainas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā Anatolijs Kucevols un Izraēlas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Latvijas Republikā Šarona Rapoporta-Palgi.

Plenārsēdē notika diskusijas un kopīgas pārdomas par digitālo prasmju un darba vietu nākotni. Šo diskusiju vadīja “Dlearn” prezidents Džanluka Kopola.

Pēc tam notika paneļdiskusija “Izglītības digitalizācija kā atbilde uz studentu un skolotāju vajadzībām Eiropā”. Turpinājumā tika aplūkotas digitālo prasmju nepilnības Baltijā, īpašu uzmanību pievēršot ukraiņu bēgļu vajadzībām dalībvalstīs. Dalībnieku vidū bija pārstāvji no “Dlearn”, EKA, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA), Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolas un ukraiņu kopienas Latvijā.

Pēc nelielas kafijas pauzes konference turpinājās ar paralēlām sesijām. Pirmā sesija bija veltīta tēmai “Digitālie risinājumi izglītībai”, ko vadīja EKA programmas direktors Edgars Čerkovskis. Sesija sākās ar EKA Zinātniskās institūcijas attīstības vadītājas Jevgenijas Dehtjares prezentāciju, kas veltīta digitālajai izglītībai valsts digitālās stratēģijas kontekstā. Pēc tam eksperti dalījās ar pieredzi dažādos ar digitālo izglītību saistītos tematos, tostarp par digitālajām stratēģijām, tīklošanas inteliģenci, virtuālajiem palīgiem un AI izmantošanu izglītībā.

Vienlaikus otrajā sesijā “Izglītības iekļaušana un daudzveidība”, ko vadīja sociālās uzņēmējdarbības fonda “New Door” valdes locekle Diāna Perštein-Lapkis, notika prezentācijas un ekspertu diskusijas par daudzveidīgas studiju vides integrāciju, sociālo atbildību un psiholoģisko atbalstu.

Dienu noslēdzām ar “FuturEDU” vakariņām restorānā “Locale” vecpilsētā, pulcējot paneļdiskusiju runātājus, sesiju vadītājus un ekspertus tālākām tīklošanās un sadarbības iespējām.

“FuturEDU 2023” nodrošināja platformu pārdomas rosinošām diskusijām, zināšanu apmaiņai un sadarbības tīklu veidošanai starp izglītības profesionāļiem, veicinot inovācijas un sadarbību, lai veidotu izglītības un prasmju nākotni. Konferences dalībnieki pēc tās saņēma iedvesmu un vērtīgas atziņas, lai orientētos mainīgajā izglītības vidē.

Šis notikums sniedza būtisku ieguldījumu EKA un – jo īpaši – EKA Zinātniskās institūcijas pētniecības potenciāla izaugsmē un attīstībā dažādos veidos: pētnieciskā sadarbība, uzlabota atpazīstamība, zināšanu apmaiņa, starptautiskā perspektīva, stratēģiskās atziņas utt.

 

EKA Zinātniskā institūcija

HEINNOVATE SEMINĀRS

28.11.2023.

EKA Briselē!. #teirstudet #ekaiedvesmo. EKA augstskola pieliek visas pūles, lai nodrošinātu izcilību izglītībā, tādējādi piedaloties HEInnovate Train the Trainer seminārā, kas norisinājās Briselē,...

IZMAIŅAS DARBA LAIKĀ

16.11.2023.

Izmaiņas darba laikā. 17.11. - 20.11.2023..  . 17.11. - 9:00-16:00. 18.11. - slēgts. 20.11. - slēgts.

NORISINĀJĀS FUTUREDU2023

10.11.2023.

Starptautiskā zinātniskā un izglītības konference pēta izglītības un prasmju nākotni: “FuturEDU 2023”. Ekonomikas un kultūras augstskolā (EKA) no 2023. gada 8. novembra līdz 9. novembrim...

IZDOTA PIRMĀ GRĀMATA PAR SPORTA TIESĪBĀM

03.11.2023.

Izdota Latvijas vēsturē pirmā grāmata – zinātniskā monogrāfija par sporta tiesībām "Sporta tiesības. Aktuālās problēmas, izaicinājumi un jaunākās tendences". Grāmatā, kuras autores ir Ekonomikas...

I-DAYS VESELĪBAS INOVĀCIJU HAKATONS

20.10.2023.

Vai esi students, kurš interesējas par inovācijām veselības aprūpē, vai arī tev ir ideja, kā uzlabot sabiedrības veselību? . Pievienojies EIT Health un Rīgas Stradiņa universitātes rīkotajam i-Days hakatonam...

PIEDALIES FUTUREDU2023

19.10.2023.

Esam gandarīti aicināt mūsu ārvalstu kolēģus, doktorantūras studentus un citus interesentus piedalīties starptautiskajā konferencē “Future of Education – FuturEDU2023”, kas 2023. gada...

WSB MERITO KONFERENCE

04.10.2023.

Ekonomikas un kultūras augstskolas (EKA) akadēmiskie pārstāvji aktīvi piedalījās starptautiskajā konferencē “Sustainable and Socially Responsible Development in the Network of Socioeconomic Relations”...

NORISINĀJĀS EKA STW2023

02.10.2023.

EKA STW2023 Starptautiskā personāla apmācības nedēļa, ko rīkoja Ekonomikas un kultūras augstskola (EKA), pulcēja 34 dalībniekus no dažādām Eiropas Savienības valstīm, tostarp Austrijas, Horvātijas, Kipras,...

IEVĒLĒTA PRIVĀTO AUGSTSKOLU ASOCIĀCIJAS VALDE

28.09.2023.

Ekonomikas un kultūras augstskolas telpās notikusi Privāto augstskolu asociācijas sēde. Pasākumā piedalījās Latvijas lielāko privāto augstskolu rektori.. Sēdes laikā tika ievēlēta jauna asociācijas valde....

Uzdot jautājumu

 

Sazinies ar mums