Lietotājvārds (e-mail)


Parole (Jūsu līguma Nr.)


Iepazīstieties ar mūsu absolventu panākumiem! Te, protams, ir tikai daļa no tā, ko ir sasnieguši Ekonomikas un kultūras augstskolas diploma ieguvēji.


Esi EKA absolvents un vēlies pievienot savu veiksmes stāstu? Atsūti to uz juris.lusis@augstskola.lv!

EKA ABSOLVENTA PROFILS

ABSOLVENTU ASOCIĀCIJA

EKA absolventu asociācija (EKA AA) dibināta 2012. gadā, tās mērķis ir apzināt un apvienot EKA absolventus, veicinot viņu mūžizglītību un kontaktu loku paplašināšanu, kā arī popularizēt un atbalstīt EKA. Absolventiem notiek regulāri salidojumi.

AA valde:
Kristīne Logina, 27102886
Valters Mucenieks, 29721468
Edgars Čerkovskis, 26136998
E-pasts: absolventiem@eka.edu.lv

EKA GODA UN GADA ABSOLVENTI

Ekonomikas un kultūras augstskola ļoti lepojas ar saviem absolventiem! Lai motivētu EKA studentus un absolventus sasniegt arvien vairāk, esam iedibinājuši tradīciju reizi gadā piešķirt balvas pašiem izcilākajiem no tiem. Balvas ir divās kategorijās: EKA Goda absolvents un EKA Gada absolvents.

Kandidātus balvām izvirza augstskolas vadība, mācībspēki un programmu direktori, vērtējot absolventa sasniegumus un izaugsmi profesionālajā jomā.


2020. gada
februārī mūsu labākie absolventiem tika pārsteigti un sveikti īpašā atmosfērā greznajā klubā notikušās EKA Stars ballītes laikā, pirms tam izvizinot ar milzu limuzīnu un pacienājot ar svētku vakariņām, kurās piedalījās arī EKA vadība un programmu direktori.

Goda absolventa titulu(un EKA studentu stiklā veidotu balvu) ieguva:

  • Valters Mucenieks – Kultūras vadība
  • Edgars Čerkovskis – Vadības zinības
  • Elīna Zeiliņa – Radošais mārketings

 

EKA Goda absolvents
Edgars Čerkovskis

Gada absolventi 2020:

  • Rolands Juris Zibins – Kultūras vadība
  • Vineta Millere – Interjera dizains
  • Zanda Džuranoviča – Interjera dizains
  • Linda Sadovska – Loģistika

 

MŪSU ABSOLVENTU VEIKSMES STĀSTI:

 


Ināra Mūrniece

Ināra Mūrniece

Absolvējusi studiju programmu "Tulkošana"

LR Saeimas priekšsēdētāja.

Zinātkāre, smags darbs un mērķtiecība vainagojas panākumiem. Lepojamies, ka mūsu augstskolas absolvente vairāk nekā četrus gadus ir bijusi Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētāja!


  

Kaspars Karaševskis

Kaspars Karaševskis

Ar izcilību absolvējis studiju programmas „Starptautiskie tirdzniecības darījumi un loģistika" un „Biznesa ekonomika", patlaban EKA studē biznesa vadību maģistrantūrā.

Sortimenta un izvietojuma optimizācijas vadītājs „Rimi Baltic”, iejuties arī EKA docētāja lomā.

Kaspara profesionālās karjeras izaugsme bijusi no informācijas ievades operatora līdz „Rimi Baltic” sortimenta un izvietojuma optimizācijas vadītājam.

Paralēli studijām viņš aktīvi iesaistās dažādās personības izaugsmes un profesionālās pilnveides mācībās, ko plašā klāstā piedāvā pašreizējā darbavieta – „Rimi Baltic”.

Uzņēmumā Kaspars sācis strādāt pirms desmit gadiem. „Varētu teikt, ka tā bija mana pirmā nopietnā darba vieta. Divus gadus biju informācijas ievades operators loģistikas departamentā. Kad uzzināju par iespēju saņemt stipendiju mācībām, paralēli uzsāku neklātienes studijas loģistikā EKA. Vēlāk kļuvu par asistentu Kategoriju vadības departamentā, tad – par projektu speciālistu,” stāsta Kaspars Karaševskis. Viņa karjera gājusi augšup vispirms Latvijas, bet vēlāk – arī Baltijas mērogā. „Man tika uzticēti aizvien atbildīgāki pienākumi. Piedalījos, piemēram, ‘Rimi” Baltijas mēroga procesu unifikācijas izstrādē un ieviešanā. Pašlaik vadu brīnišķīgu Baltijas līderu komandu sortimenta un iepirkumu departamentā.”

Jautāts, kāpēc par savu alma mater izvēlējies tieši EKA, viņš skaidro, ka izvēloties augstskolu, galvenie kritēriji ir bijuši iespēja apvienot studijas ar darbu, kā arī profesionāli un pieredzes bagāti mācībspēki. „Tieši šī iemeslu dēļ izvēlējos studēt EKA – šeit lekcijas lasa nozares speciālisti, daloties ar savu pieredzi, kā arī savā uzņēmējdarbībā iegūtām praktiskām zināšanām”.

Profesionālajā izaugsmē interesi par konkrēto zinātni veiksmīgajam absolventam radījušas tieši studijas Ekonomikas un kultūras augstskolā. „Tieši šī interese, ko ieguvu studējot EKA, ļāva man saprast savu profesionālo karjeras virzienu un veikt izvēles, kas ļāva attīstīties profesionāli,” atklāj Kaspars.

„Mans novēlējums esošajiem un nākamajiem EKA studentiem ir izmantot laiku studijās ne tikai klausoties lekcijas, bet arī runāt ar pasniedzējiem, mācīties no viņu pieredzes, jo jūsu docētājs var būt jūsu nākamais darba devējs vai biznesa partneris”.


 

Vivita Leismane

Vivita Leismane

Absolvējusi studiju programmu "Kultūras vadība".

Sava radošā uzņēmuma "Communication ART" vadītāja.

Jau 2. kursā strādāja savā sapņu darbā - organizēja visu veidu pasākumus daudziem un dažādiem Latvijas uzņēmumiem.

Ekonomikas un kultūras augstskolu es pabeidzu tālajā 2011. gadā. Tālajā tāpēc, ka šo gadu laikā tik daudz kas noticis.

Vienkārši vienu dienu nolēmu, ka pietiek tērēt savu laiku veikalā - jāsāk augstskolas teoriju pielietot praksē. Man pašai, protams, bija pārsteigums, ka pēc darba intervijas mani pieņēma darbā - cilvēku, kas mācās tikai 2. kursā, un kas ir organizējis kaut kādus pasākumus vidusskolā, tas taču nav nopietni. Bet vadītājs redzēja manās acīs dzirksteli un vēlmi mācīties, darīt, un ļāva man izpausties!

Paldies viņam par to, jo no tās dienas es noticēju sev, es nebaidos jautāt, runāt, uzrunāt. Kā mana oma man teica - nebaidies, ej un runā, jo pa muti taču neviens nedos! Un nedod ar. Tā kā - nebaidies, tici sev un saviem spēkiem! Ja Tu degsi par ideju, par darbu, par projektu - tici man, to pamanīs un novērtēs. Galvenais - nebaidies! Ej un dari! Tā es gāju un darīju, un tik daudz jau esmu sadarījusi, ka liekas, tas bija tik sen, kad sēdēju skolas solā.

Tagad man pašai ir savs radošais uzņēmums Communication ART, par kuru es degu ik dienu. Paldies EKA par zināšanām un pašapziņu, kas vainagojās ar to, ka es daru to, ko izmācījos. Kultūras vadītājs, kas pat izveidojis savu dzīves, un uzņēmuma moto: "Katra diena ir kā svētku diena, tāpēc - priekā!"


 

 

Kristīne Logina

Kristīne Logina

Absolvējusi studiju programmas "Kultūras vadība" un "Biznesa Vadība".

“AAS BTA Baltic Insurance Company” mārketinga projektu vadītāja.

Paralēli bakalaura studijām daudz iesaistījusies EKA Studentu pašpārvaldes (SP) dzīvē, sākot kā pašpārvaldes biedrs un beidzot Priekšsēdētājas amatā.

“Uzsākt studijas EKA bija satraucošs laiks, jo nekad jau nevar zināt, vai izvēlētā profesija būs “īstā”. Pašlaik, atskatoties uz pagājušo laiku, man noteikti tā ir bijusi “īstā”, un ar prieku varu teikt, ka strādāju ar nozari saistītu darbu,” stāsta Kristīne.

„Studiju laikā man patika tas, ka “Kultūras vadība” piedāvāja plašu skatu kultūrā. Projektu vadība, pasākumu organizēšana, mūzikas menedžments, aktiermeistarība, mārketings, žurnālistika – tas man deva ieskatu, uz kuru pusi pati vēlētos vairāk doties, jo visu kultūru vadīt nav iespējams.”

Kristīne uzskata, ka dzīvē jāizmanto visas sniegtās iespējas, un tieši tāpēc studiju laikos nolēmusi noskaidrot, kā darbojas EKA SP. „Satiku daudz aizrautīgus un spēcīgus jauniešus, ar ko kopā sasniedzām neiedomājami lielas lietas gan priekš skolas, gan SP, gan priekš sevis pašiem. Īstenojām dažādus projektus, izzinājām, kā viss realitātē notiek, jo tas bija kā izmēģinājuma tests pirms lielās dzīves,” atceras absolvente.

„Mēs varējām mācīties ne tikai no lektoriem, bet arī viens no otra un no mūsu padomdevējiem, tāpēc uzskatu, ka tā bija kā ļoti nozīmīga prakse četru gadu garumā, paralēli studijām. Ikvienam studentam iesaku darboties studentu pašpārvaldē, pierādot savas spējas un apzinoties savas stiprās un vājās puses,” ir pārliecināta Kristīne.

Tieši darbs pašpārvaldē pierādījis, ka viņai labi padodas projektu vadība, un ka vēlas to izzināt arvien vairāk un sevi attīstīt šajā jomā. „Domāju, ka projektu vadība ir nepieciešama ikvienā amatā. Tās ir iemaņas, kas palīdzēs paveikt darbus gan mazā veikalā, gan lielā uzņēmumā, neatkarīgi no nozares specifikas. Līdz šim esmu izmēģinājusi spēkus gan modē, gan reklāmā, un pašlaik strādāju kā mārketinga projektu vadītāja apdrošināšanas nozarē,” atklāj Kristīne. Ikdienā viņa ir organizējusi gan piecu darbinieku dalību kādā projektā, gan pasākumus 450 personām. „Visa pamatā ir projektu vadība un plānošana, lai viss būtu tā, kā tam jābūt un jāizskatās, neatkarīgi no pasākuma apjoma.”

 


 

Gundars Caune

Gundars Caune

Absolvējis studiju programmas "Kultūras vadība" un "Biznesa vadība".

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes "Kultūra" pasākumu producents un darbojas grupā "TirkizBand", kuras darbības joma ir plaša profila pasākumu mākslinieciskais un tehniskais nodrošinājums.

Gundara saistība ar kultūru sākusies jau kopš bērnības, kad četru gadu vecumā paticis spēlēt dažādus mūzikas instrumentus, tāpēc loģiskas bija mācības mūzikas klasē un vēlāk arī Ekonomikas un kultūras augstskolā, jo profesionāla mūziķa karjera nav likusies saistoša.

Pēdējā kursā tika ieta prakse Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādē "Kultūra", kā rezultātā izveidojās laba profesionālā sadarbība un, rakstot bakalaura darbu, tika sākta profesionālā darbība kā pasākumu producentam.

Uzreiz pēc bakalaura pabeigšanas Gundars uzsāka studijas EKA maģistra programmā "Biznesa vadība" - neklātienē.

Gundars Caune ir pārliecināts, ka lielākie ieguvumi no studijām EKA ir:

  • Radoši, lieliski kontakti profesionālajai darbībai (studenti, pasniedzēji);
  • Uz praktiskiem uzdevumiem orientēta studiju pieredze;
  • Filozofija, ka, nevis būtu vēlams, bet obligāti jābūt elastīgam pret mainīgo un prasīgo kultūras patērētāju sabiedrību.

 


 

Agnese Klindžāne

Agnese Klindžāne

Absolvējusi studiju programmu "Grāmatvedība un audits".

Grāmatvede starptautiskā uzņēmumā.

"EKA bija mana pirmā augstākās izglītības iestāde pēc vidusskolas, tā deva ne tikai zināšanas, bet arī daudzus jaunus iespaidus," par studijām stāsta Agnese. Viņa priecājas, ka savulaik izvēlējusies tieši profesionālās izglītības programmu, jo studiju laikā izietās prakses palīdzējušas ātrāk apgūt augstskolā iegūtās teorētiskās zināšanas.

"Pēc katras prakses studiju process kļuva vieglāks, jo bija iegūtas praktiskās iemaņas," atklāj absolvente. Pēc viņas vārdiem, visvairāk piesaistījuši tieši tie pasniedzēji, kuri savā jomā darbojas arī praktiski - veic savu uzņēmējdarbību vai arī ir darba ņēmēji kādā uzņēmumā, līdz ar to ar studentiem var dalīties praktiskajā pieredzē. "Tāpēc arī citiem studentiem iesaku tieši profesionālās studiju programmas," ir pārliecināta Agnese Klindžāne.

Tomēr maģistra grādu Agnese ir ieguvusi akadēmisko, līdz ar to arī studiju process šķitis citādāks: "sākotnēji bija grūti, taču tas bija tā vērts, jo šobrīd esmu apmierināta ar izglītību, ko esmu ieguvusi, un ir gandarījums par paveikto".
EKA bakalaura darba tēma bija "SIA "Stoller" saimnieciskās darbības finansiālo rezultātu analīze un izvērtējums". Darba zinātniskā vadītāja bija Dr.sc.administr., doc. Ilze Sproģe.

Uzreiz pēc bakalaura programmas pabeigšanas absolvente turpināja studijas maģistrantūrā LLU Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātē. 2018. gada maijā studijas tika pabeigtas, iegūstot sociālo zinātņu maģistra grādu ekonomikā - specializācijas virzienā "Grāmatvedība un uzskaites teorija". Maģistra darba tēma bija "Fiziskas personas - saimnieciskās darbības veicēja - grāmatvedības uzskaite un nodokļu režīmi", un tā zinātniskā vadītāja bija prof., Dr.oec. Ingrīda Jakušonoka.

Patlaban Agnese strādā par grāmatvedi starptautiskā uzņēmumā.


 

Vineta Millere_Zanda DzuranovicaVineta Millere un Zanda Džuranoviča

Absolvējušas studiju programmu "Interjera dizains".

Interjera dizaineres "Carlson design home"

Ar kopā izstrādāto projektu ieguvušas otro vietu izstādes "Design Isle 2018" laikā notikušajā Latvijas Dizaineru savienības (LDS) profesionālajā konkursā, apakškategorijā "Dzīvojamā vide".

Ņemot vērā dzīvokļa saimnieka ekstravaganto personību, interjerā bija nepieciešams iekļaut avangardiskus interjera priekšmetus, kuri kalpo kā drosmīgas un neatņemamas šī interjera sastāvdaļas. Dzīvoklis atrodas vēsturiskā, renovētā Rīgas centra namā.

"Interjera jomā mēģinām ielauzties jau no otrā kursa, iepriekš izstrādājām vienkāršākus projektus. Pagājušajā gada pavasarī radās iespēja īstenot ekskluzīvu projektu, kuru izstrādājām patstāvīgi," atklāj abas autores. "Darbu pieteicām profesionālajā konkursā LDS Gada balvai 2018 "Dzīvojamās vides" kategorijā un ieguvām otro vietu". Lasīt vairāk un aplūkot interjeru...


 

Patriks Leo Palins

Patriks Leo Palins

Absolvējis studiju programmu "Interjera dizains".

Interjera dizainers

Patriks Leo Palins ieguvis augstu atzinību, piedaloties izstādē "Design Isle 2018" un tās laikā notikušajā profesionālajā konkursā - Latvijas Dizaineru savienība (LDS) viņa izstrādātajam interjeram piešķīrusi augsto 2. vietu augstskolu konkursā - kategorijā "Interjera dizains" un LDS Gada balvu kategorijā "Dizaina pētniecība".

Ekonomikas un kultūras augstskolas studiju programmas "Interjera dizains" students Patriks Leo Palins ieguvis augstu atzinību, piedaloties izstādē "Design Isle 2018" un tās laikā notikušajā profesionālajā konkursā - Latvijas Dizaineru savienība (LDS) viņa izstrādātajam interjeram piešķīrusi augsto 2. vietu augstskolu konkursā, kategorijā "Interjera dizains" un LDS Gada balvu kategorijā "Dizaina pētniecība".

Patriks Leo Palins izstādes laikā iepazīstināja ar dziednieciska interjera vīziju Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas nodaļai “Atelpas brīdis”. Radot šo projektu, padziļināti risināts sensorās modulācijas telpas dizains, piedāvājot to kā vizionāru parauga piemēru sensoro telpu izveidē, kas paredzētas galvenokārt bērniem ar autiskā spektra traucējumiem (AST). Darba vadītāja ir arhitekte Nora Saulespurēna.

"Dizaina pamatā ir maksimāla fiziski ārstnieciska un psihiski dziednieciska ietekme apvienojumā ar organizētu maņu stimulāciju, izmantojot īpašu aprīkojumu - burbuļu caurules, šķiedru optiskās un ultravioletās gaismas, projektorus, kā arī gaismekļus ar maināmu krāsu un spilgtumu u.c.," skaidro darba autors. Patriks Leo arī uzsver, ka "mēbeles ir izstrādātas, vadoties pēc AST dizaina vadlīnijām un kritērijiem". Sensorās integrācijas telpa iekārtota, lai sekmētu tajā paredzēto fizisku rehabilitāciju un sociālās mijiedarbības prasmju attīstīšanu.


 

Monta Valdmane

Monta Valdmane

Absolvējusi studiju programmu "Kultūras vadība".

Satura projektu vadītāja All Media Latvia.

Jau studiju laikā jutusi, ka vairāk saista tieši mediju darbs un televīzija. Vairākas prakses studiju laikā izgājusi producentu kompānijā, lai iepazītos ar TV seriālu veidošanas aizkulisēm, un tas vainagojies ar darba piedāvājumu vēl studiju pēdējā gadā.

Savas darba gaitas Monta uzsākusi kā producentes asistente TV seriālā "Ēnu spēles", ar laiku turpinājusi darboties gan kā izpildproducente seriālā "Saplēstā krūze", gan aktieru menedžere seriālā “Bitīt’ matos”.

"Par amata pozīcijas, kurā strādāju šobrīd, eksistenci es zināju jau ilgu laiku un biju sevi pieķērusi pie domas, ka ′′tas gan ir foršs amats, es tur gribētu kādreiz strādāt!′′ Un te nu es esmu - vietēji ražotā satura projektu vadītāja uzņēmumā All Media Latvia," atceras veiksmīgā EKA absolvente.

"Mana ikdiena ir pārraudzīt TV projektus no A-Z, strādāt pie TV kanālu jaunumu un esošu projektu izstrādes, komunicēt ar producentu apvienībām, kuras veido konkrētos raidījumus/šovus, kā arī aktīvi sadarboties ar citām projektu tapšanā iesaistītajām nodaļām un rūpēties par to, lai viss notiek tā kā iecerēts," atklāj Monta. Kopā ar kolēģēm no TV puses viņa atbild par visiem vietēji ražotajiem produktiem, kas nonāk līdz skatītājam TV kanālos TV3, LNT, 3+, TV6, Kanāls 2.

"Un man ĻOTI patīk mans darbs. Lēnām un maziem solīšiem virzoties uz priekšu, viss kādreiz ir iespējams! Par to cik ātri un kā, tas jau ir katra paša ziņā. :)," iedvesmo Monta Valdmane.


 

Kate Mažāne

Kate Mažāne

Absolvējusi studiju programmu "Biznesa vadība".

Digital Freedom Festival izpilddirektore.

Katei ir vairāk nekā 10 gadus ilga pieredze mārketinga un sabiedrisko attiecību projektu vadībā.

Kate Mažāne ir ieguvusi bakalaura grādu sabiedriskajās attiecībās (RSU) un maģistra grādu biznesa vadībā (Ekonomikas un kultūras augstskola).

Kate ir strādājusi vadošajos IT pakalpojumu uzņēmumos Latvijā - vadījusi korporatīvo komunikāciju informācijas aģentūrā LETA, kur īstenojusi uzņēmuma rebrendinga projektu, bijusi ELKO Grupas Mārketinga komunikācijas vadītāja, palīdzējusi organizēt sabiedrisko attiecību un mārketinga aktivitātes deviņās valstīs. Savukārt Lattelecom rūpējusies par jauno pakalpojumu - lietu interneta, mākoņpakalpojumu un māksligā intelekta produktu virzību un atpazīstamību tirgū.

Digital Freedom Festival komandai pievienojusies pēc veiksmīgās sadarbības pieredzes Lattelecom, kur bijusi atbildīga par zīmola aktivizāciju un uzņēmuma aktivitātēm Digital Freedom Festival konferencē.


 

Jānis Balodis

Jānis Balodis

Absolvējis studiju programmu "Kultūras vadība".

ASV projektēšanas instrumenta SolidWorks (palīdz ražošanas uzņēmumiem efektīvi samazināt ceļu līdz patērētājam) pārstāvis Latvijā, kā arī valdes priekšsēdētājs un treneris organizācijā “Youth Society of Koknese” (vada motivācijas un projektu vadības kursus Eiropā un NVS valstīs).

Iepriekš darbojies kā vieslektors CAH Dronten Vilentum un Ekonomikas un kultūras augstskolā, bijis pārdošanas daļas vadītājs "Latio namsaimnieks".

Izglītība: CAH Dronten Vilentum, ES Projektu vadība (bakalaurs); Ekonomikas un kultūras augstskola, Kultūras vadība (bakalaurs); LU SZF, Diplomātija (maģistrs); .

Jau studiju laikā bijis idejas autors un organizators sporta un mūzikas festivālam “Infinitus”, kas no 2008. līdz 2012. gadam norisinājās Koknesē (2008. gadā - ~500 apmeklētāju, 2012. gadā - ~3000 apmeklētāju). Darbojies EKA SP, kur ieņēmis priekšsēdētāja vietnieka amatu (2011.-2012. gads, pirms tam bijis Kultūras virziena vadītājs (2009. gads).


 

Mārtiņš Zirnītis

Mārtiņš Zirnītis

Absolvējusi studiju programmu "Izklaides un atpūtas industrijas vadība".

Projektu nodaļas vadītājs IT uzņēmumā “Registration.lv”.

Pēc EKA absolvēšanas esmu strādājis vairākās ar kultūru saistītās organizācijās un nodibinājumos.

2013. gadā, pēc absolvēšanas sāku strādāt nodibinājumā “Rīga 2014” kā tehniskais administrators “Eiropas kultūras galvaspilsētas kultūras vasarnīcā”, kas atradās Esplanādē. Biju atbildīgs par tehniskiem un saimnieciskiem jautājumiem visas vasaras garumā.

Pēc 2013. gada vasaras turpināju strādāt nodibinājumā Rīga 2014 un biju Staro Rīga 2013 svētku tehniskais koordinators. Biju atbildīgs par visu gaismas objektu tehnisko uzbūvi, darbību un demontāžu.

2013. gada izskaņā es administrēju vairākus Rīga 2014 organizētus pasākumus.

Sākoties 2014. gadam, es tiku nozīmēts par Eiropas Koru olimpiādes Mežaparka lielkoncerta tehnisko koordinatoru. Biju atbildīgs par darbu koordinēšanu Mežaparka estrādē, tāpat plānoju uzbūves grafikus, teritorijas plānošanu, gaismas, skaņas, scenogrāfijas un pārējo svētku tehnisko nodrošinājumu.

2015. gadā strādāju Valsts izglītības satura centrā un biju XI Latvijas jaunatnes Dziesmu un Deju svētku vecākais referents. Manā pārziņā bija loģistikas jautājumi atlašu skatēm, kā arī transporta un loģistikas jautājumi svētku laikā.

No 2016. gada līdz šim brīdim strādāju Interneta Tehnoloģiju uzņēmumā “Registration.lv” kā projektu nodaļas vadītājs. Manā pārziņā ir administrēt un sekot līdzi projektiem, to gaitai, darbs ar klientiem. Strādāt un administrēt lielus pasākumus, konferences, forumus un citus pasākumus.


 

Linda Tēce

Linda Tēce

Absolvējusi studiju programmu "Kultūras vadība".

Projektu vadītāja 3K MANAGEMENT.

Kad mācījos ceturtajā kursā, bija jāmeklē studiju prakse. Skola piedāvāja praksi BT1, Ķīpsalas izstāžu centrā. Aizgāju uz interviju un jau pēc trīs dienām sāku strādāt.

Ļoti labi atceros, kā intervijā man uzdeva jautājumu par krievu valodu, uz kuru atbildēju, ka apmēram kaut ko saprotu. Kad priekšnieks man pajautāja vienkāršu jautājumu par priekšmetiem, kurus apguvu skolas laikā, un es nevarēju atbildēt, jo nesapratu jautājumu, sapratu, ka ar krievu valodu man galīgi nav ok. Neskatoties uz to, darbu dabūju un jau trešajā dienā man uzticēja strādāt ar Baltkrievijas klientiem. Pusgada laikā, kamēr komunicēju ar šo klientu pa telefonu, biju iemācījusies valodu tik labi, ka klients atbraucot uz izstādi, neticēja, ka esmu tā pati meitene, kas ar viņu runāja pašā sākumā.

BT1 pavadīju 2,5 gadus, organizējot dažādus ar izstādi saistītus pasākumus - seminārus, preses konferences, kontaktbiržas utml. Iemācījos daudz jauna un pielietoju diezgan daudz studiju laikā apgūtās prasmes.

Paralēli darbam BT1 turpināju aktīvi nodarboties ar dejošanu, vadīju nodarbības, organizēju nometnes un vēl mācījos maģistrantūrā Banku Augstskolā, MBA programmā "Creative industries management". Pēc tam mani ceļi aizveda uz reklāmu filmēšanas biznesu, un divus gadus strādāju producēšanā pie ārzemju reklāmu filmēšanas. Tas bija interesants, neparasts un pilnīgi citādāks darbs nekā biju darījusi iepriekš. Ļoti aizraujoši redzēt kino aizkulises, visus tehniskos risinājumus, kā top lietas un tiek veidoti specefekti. Vienlaikus šis darbs bija arī ļoti nogurdinošs, ātrs un prasīgs. Tas bija kārtīgs treniņš tam, ka viss ir iespējams, ir tikai vairāk jāpacenšas.

Lai arī kino producēšana bija ļoti aizraujoša, darbs šajā sfērā "apēd" lielāko daļu privātās dzīves, tāpēc nolēmu, ka jāatgriežas pie tā, ko gribēju darīt jau kopš vidusskolas - pasākumu organizēšanas.

Nonācu mācību centrā ABC, kura pamatnodarbošanās ir apmācību organizēšana un ABC saistītajā pasākumu aģentūrā UP. Gandrīz gadu aktīvi darbojos gan pārdošanā, gan realizācijā abos šajos uzņēmumos, līdz pavisam netīšām pamanīju 3K MANAGEMENT atjautīgo projektu vadītāja vakances sludinājumu, un tikai sludinājuma dēļ izlēmu pamēģināt. Atlase uz šo uzņēmumu bija traģiskāka nekā uzrakstīt maģistra darbu, bet uzskatu, ka tieši šādiem pārbaudījumiem būtu jābūt mācību iestādēs, kuras sagatavo producentus.

Pašlaik jau gadu esmu 3K MANAGEMENT sastāvā un priecājos, ka varu atrast izaicinājumus ar katru nākamo projektu un izmantot savas uzkrātās zināšanas un pieredzi.


 

Lāsma Mencendorfa

Lāsma Mencendorfa

Absolvējusi studiju programmu "Kultūras vadība".

Direktore Ventspils Jaunrades namā.

Pēc EKA absolvēšanas 2011. gadā zinājusi, ka ar bakalauru man nebūs gana, un vēlas turpināt studijas maģistrantūrā. Tajā brīdī Lāsma strādāja Latvijas Studentu apvienībā un Latvijas Mazpulkos.

Tad nu 2013. gadā iestājos RPIVA Izglītības iestāžu vadībā, tiku arī budžetā. Paralēli audzinot savu gadu veco meitiņu, nedēļas nogalēs studēju un vadīju savu Kāzu aģentūru, kuru biju izveidojusi, pateicoties biznesa plāna uzvarai NVA konkursā.

2014. gadā tiku uzņemta izglītības un līderības programmā "Iespējamā misija" un tā man sākās jauns dzīves posms ar pārcelšanos uz Ventspili, kur divus gadus strādāju par Informātikas un Sociālo zinību skolotāju. Vienlaikus bija arī darbs Digitālajā centrā par IT kursu vadītāju.

2016. gada radās iespēja pieteikties direktores vietnieces kultūrizglītības darbā vakancei Ventspils Jaunrades namā, kur ideāli apvienoju savas kultūras un izglītības vadības iegūtās zināšanas. Pagājuši vēl divi gadi un nu jau pildu direktores pienākumus.


 

Anita Mitriķe

Anita Mitriķe

Absolvējusi studiju programmu "Kultūras vadība".

Galvenās redaktores asistente žurnālā "Mistērija".

Absolvējot EKA, esmu ieguvusi galvenokārt radošu uzdrīkstēšanos gribēt vairāk. No šīs augstskolas paņēmu visu, kas ir piedāvājumā - gan Erasmus, gan Erasmus +, gan tālmācības iespējas uz dažiem mēnešiem, gan arī dubulto diplomu Nīderlandē.

Un šis kokteilis mani noveda profesionālajā izaugsmē, sasniedzot rezultātus, vairākus gadus strādājot pārdošanā un arī kļūstot par pārdošanas treneri, kur varēju piepildīt savas komunikācijas un pārliecināšanas ambīcijas.

Tomēr vienmēr paralēli mani aicināja vadīt pasākumus, piedalīties projektu tapšanā dažādās pozīcijās - komandā ar citiem esmu radījusi profesionālus piedāvājumus 300 - 10 000 apmeklētājiem. Pašai, iespējams, mīļākā balle bija Ziemassvētkos Ziemeļblāzmā, kurā uzstājās Prāta Vētra.

Pēc šīm pieredzēm esmu ieguvusi vēl vienu izglītību - esmu sertificēta parapsiholoģe, un šobrīd aizraujos ar savu prasmju papildināšnu šajā jomā. Rezultātā mani uzaicināja strādāt žurnālā "Mistērija" par galvenās redaktores asisteni, un nākamais uzaicinājums sekoja no personības attīstības treniņu organizācijas.

Esmu pateicīga savai augstkolai, kas ir devusi iedvesmu augt un attīstīties, lai es kļūtu par pieprasītu profesionāli savā jomā un jau 28 gadu vecumā sasniegtu līmeni, kurā darbs meklē mani, nevis es meklēju darbu. Paldies, EKA!


 

Jānis Vitkovskis

Jānis Vitkovskis

Absolvējis studiju programmu "Kultūras vadība".

“Vitkovsky Music Agency” dibinātājs un “GIG Service” izpilddirektors.

Savas gaitas šovbiznesā uzsācis studējot otrajā kursā, kad praksi izgājis “Positivus Music”, kur turpinājis darbu arī pēc prakses beigām.

Ar laiku sapratu, ka tālākai attīstībai ir nepieciešams dibināt savu uzņēmumu, un jau ceturtajā kursā nodibināju SIA “Vitkovsky Music Agency”, kas nodarbojas ar mūziķu menedžmentu un pasākumu muzikālo programmu veidošanu.

Savukārt SIA “GIG Service”, kuru varu nosaukt par ģimenes uzņēmumu, nodarbojas ar pasākumu tehnisko plānošanu un īstenošanu. Šobrīd varu teikt, ka esmu viens no labākajiem speciālistiem pasākumu tehniskajā plānošanā un īstenošanā. Līdz šim lielākie īstenotie projekti ir XXVI Vispārējie latviešu dziesmu un XVI deju svētki, kuros strādājām pie Mežaparka koncerta un Esplanādes notikumiem. Strādajām ar lielākajiem Latvijas festivāliem, kā arī realizējam pasaules līmeņa grupu koncertus Latvijā.

Esmu saņēmis "KG Kultūras”, Zelta Mikforonu un “Lauru LaPPA".

EKA studentiem iesaku izmantot katru izdevību, ko sniedz dzīve. Darīt lietas, kuras varbūt sākumā šķiet, ka būs bez atdeves. Bet mēs nekad nezinām, kur netīšām iepazītie cilvēki mums var noderēt gan profesionālajā, gan privātajā dzīvē.


 

Sintija Milberga

Sintija Milberga

Absolvējusi studiju programmu "Kultūras vadība".

Kultūras darba organizatore Valmieras Kultūras centrā.

Šobrīd, kad jau vairāki gadi aizvadīti aktīvā kultūras dzīvē, uz EKA laikiem atskatos kā uz durvīm, aiz kurām ir milzu iespējas. Iespējas, kuras sniedz pieredzi, zināšanas un lieliskas sadarbības.

Uzskatu, ka mans vislielākais ieguvums ir EKA Studentu pašpārvalde, kurā darbojos jau no pirmā studiju gada. Tā bija vieta, kas ļāva īstenot idejas, mēģināt un arī kļūdīties. Vieta, kur iepazīties un rast domubiedrus, ar kuriem vēl joprojām uzturam ciešu draudzību ne tikai personīgajā dzīvē, bet arī darba jomā.
EKA vienmēr ir bijusi radoša, enerģijas pilna un elastīga vide, kura ir kā pirmie soļi lielajā dzīves ceļā. Vēl joprojām atceros atgadījumus un situācijas, kas tika piedzīvotas EKA laikā, atceros pasniedzēju zīmīgos citātus un padomus. Šīs visas labās lietas un arī neizdošanās esmu sapakojusi līdzi, lai tās kalpotu par labu pamatu manam turpmākajam darbam.

Vai EKA var iedot neizsakāmi labu pieredzi un zināšanas? Jā, ja pratīsi tās saskatīt un paņemt!

Darbavietas:
2014. – 2016.g. / SIA “Valmiermuižas alus” – kultūras pasākumu organizatore,
2016.g. – šobrīd / Valmieras Kultūras centrs – kultūras darba organizatore


 

Alīna Krupko

Absolvējusi studiju programmu "Grāmatvedība un audits".

Pateicoties EKA noslēgtajam sadarbības līgumam ar Drontenas Lietišķo zinātņu universitāti CAH Dronten (Nīderlande), pēdējo gadu studējusi Drontenā, kur arī aizstāvējusi bakalaura darbu. Rezultātā iegūta starptautiskās dzīves pieredze un divi bakalaura grādi - CAH Dronten diploms un EKA diploms.

"EKA un CAH augstskolu sadarbība deva man unikālu iespēju pēdējo studiju gadu apgūt zināšanas viņu Biznesa administrācijas studiju programmā ar Eiropas Savienības ievirzi, prakses laikā nostiprināt praktiskā darba iemaņas Eiropas starptautiskā uzņēmuma Marketinga komunikāciju departamentā, iegūt starptautisko pieredzi un reālajā dzīvē satikties ar daudzu ārvalstu studentiem," par pieredzi stāsta Alīna.


 

Dace Baidekalne

Absolvējusi studiju programmu "Interjera dizains".

Projektu vadītāja un māksliniece Rīgas domes Īpašuma departamentā.

Pēc EKA Dace ir absolvējusi arī Latvijas Mākslas akadēmiju. Ieguvusi Latvijas Dizaineru savienības Gada balvu dizainā 2015 par dekoratīvo fasādes gleznojumu pirmsskolas izglītības iestādei Rīgā, Purvciema ielā 32. Balva iegūta kategorijā Vides dizains.


 

Mārtiņš Oliņš

Absolvējis studiju programmu "Inovatīvā ekonomika un uzņēmējdarbība".

Nacionālā rehabilitācijas centra "Vaivari" valdē - atbildīgais par Finanšu un klientu apkalpošanas departamentu, kā arī par Tehnisko palīglīdzekļu centru.

Atzīts par "Latvijas lepnumu 2014" un par vienu no Citadele Grupas labākajiem darbiniekiem Baltijas valstīs.

Mārtiņš pēc nelaimes gadījuma ir spiests pārvietoties ratiņkrēslā, taču tas viņam nebūt nav traucējis iegūt izglītību, veidot karjeru, piedalīties šovā "Dejo ar zvaigzni", braukt ar auto, ceļot pa pasauli, spēlēt teātra izrādē, lēkt ar izpletni, vizināties ar veikbordu, ūdensmotociklu un īpašām distanču slēpēm, startēt velosacensībās un veikt citas fiziskās aktivitātes, kā arī laimīgi apprecēties.

"Nebaidies uzdrīkstēties un pārvari savu iekšējo barjeru. Dari, jo slinkums ir bezjēdzīgs, bet neizmirsti atpūsties un atalgot sevi un savu ķermeni ar pienācīgu atpūtu pēc smagiem darbiem un aktivitātēm,” savas dzīves veiksmes formulu atklāj vienmēr optimistiskais un aktīvais Mārtiņš Oliņš.

  


 

Santas Braučas

Absolvējusi studiju programmu "Tulkošana"

Izdevniecība Zvaigzne ABC izdeva mūsu studentes tulkoto Stīvena Kinga romānu Mirdzums, kad Santa studēja EKA 4. kursā.

 

Līvu laukuma koncepcija

Elīna Grieze

Laura Ķēniņa

Liene Brīvlauka

Dace Baidekalne

Absolvējušas studiju programmu "Interjera dizains".

Turpinot studijas Latvijas Mākslas akadēmijā, izstrādājušas Līvu laukuma labiekārtošanas koncepcijas: Līvu kvartāls, Mums katrs kvadrātmetrs ir svarīgs un Buras - Vējš - Plūdums – Kustība.

 

 

EIT AII INICIATĪVAS POSMA NOSLĒGUMA PASĀKUMS

07.06.2024.

EIT AII (EIT HEI Initiative) iniciatīvas izmēģinājuma posma noslēguma pasākums notika Briselē 2024. g. no 3. līdz 4.jūnijam, un tajā piedalījās EKA augstskola projekta "Building Forward Better’ Ecosystems...

SP VALDES VĒLĒŠANAS

04.06.2024.

EKA SP Valdes vēlēšanas 2024/2025. Šogad EKA SP valde ir paveikusi ievērojamu darbu, organizējot visdažādākos pasākumus, notikumus un aktivitātes, kas ir veicinājuši mūsu studentu...

EUMMAS A2S

28.05.2024.

No 22. līdz 24. maijam 2024. gadā EKA Augstskola kā Eiropas Mārketinga un Menedžmenta asociācijas (EUMMAS) dalībnieks pirmo reizi piedalījās EUMMAS A2S konferencē par Globālo Sociālo un Tehnoloģisko Attīstību...

“INVENTIO” 2024

13.05.2024.

Tas brīdis ir klāt, “Inventio” jau pavisam drīz!. #teirstudet #ekaiedvesmo. Šī nav parasta konference vien, šis būs tavs piedzīvojums Ekonomikas un kultūras augstskolā!. Pavasara...

SP JAUNĀ IDENTITĀTE

09.05.2024.

Studējošo pašpārvalde maina savu identitāti!. Pasākums aizvadīts jaukā gaisotnē, kur ne tikai pašreizējā valde, bet arī vecbiedri un goda biedri dalījās ar saviem stāstiem par viņu...

LSUA KOPSAPULCE

05.04.2024.

Iedvesmojam un iedvesmojamies no citiem!. #teirsdtudet #ekaiedvesmo. Piektdien, 26. martā, pie mums viesojās Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija (LSUA). Kopsapulces laikā asociācijas biedri...

LELDE KOVAĻOVA EKA!

27.03.2024.

Ielūkojies aizkulisēs ar latviešu rakstnieci un kino producenti - Leldi Kovaļovu, kas piedāvās īpašu iespēju iepazīties ar viņas aizraujošo, radošo darbību! . Datums: 2. aprīlis....

EUMMAS A2S

26.03.2024.

EUMMAS A2S Conference on Global Social and Technological Development and Sustainability, Bucharest 2024, Romania. We are pleased to announce that our institution, as a member of the EUMMAS Academic Consortium,...

DARBA LAIKS LIELDIENĀS

22.03.2024.

Darbs pirmssvētku dienā, 28.martā:. EKA administrācija, tostarp Studiju informācijas centrs un bibliotēka strādās līdz plkst. 15.00. Tehniskais personāls 28.martā strādās līdz plkst. 16.00  ....

Uzdot jautājumu

 

Sīkdatnes

 
Sazinies ar mums