EKA pārstāvji īsteno dažādas aktivitātes Astanā, Kazahstānā
No 2024. gada 10. līdz 14. martam Ekonomikas un kultūras augstskolas pārstāvji, īstenojot starptautisko projektu “UnWaste” (Aprites ekonomikas veicināšana partnervalstīs, izstrādājot un īstenojot maģistra studiju programmu "Atkritumu apsaimniekošana"), pavadīja Astanā, kur tikās ar partneraugstskolām no Kazahstānas, lai kopīgi veiktu dažādas ar projektu saistītas aktivitātes.
Četru piesātinātu dienu laikā tika īstenota "Train-the-trainer" sesija, kā arī notika vairākas nozīmīgas diskusijas par Kazahstānas augstākās izglītības iestādēs ieviešamās maģistra studiju programmas saturu un metodoloģiju, savstarpēju atzīšanu partneraugstskolās, ar to saistītajiem pētījumiem, iekšējo novērtēšanu un kvalitātes kontroli. Tāpat tika apspriests “UnWaste” komunikācijas un rezultātu popularizēšanas plāns, kā arī izrunāti citi ar projekta koordinēšanu un tālākām aktivitātēm saistīti jautājumi.
Kazahstānas Republiku tikšanās laikā pārstāvēja trīs partneraugstskolas - Ahmeta Baitursinova vārdā nosauktā Kostanajas Valsts universitāte (A. Baytursynov Kostanay State University), Š. Ualihanova vārdā nosauktā Kokšetauskas Valsts universitāte (Sh. Ualikhanov Kokshetau State University), Sakena Seifuļļina vārdā nosauktā Kazahstānas Agrotehniskā universitāte (Saken Seifullin Kazakh Agrotechnical University).
Savukārt Ekonomikas un kultūras augstskolu pārstāvēja EKA zinātņu un starptautiskās sadarbības prorektore Dr.oec. Jeļena Titko, “UnWaste” projekta koordinātors no EKA puses Dr.oec. Kaspars Šteinbergs, viesprofesore Dr.oec. Tatjana Tambovceva, EKA Zinātniskās institūcijas attīstības vadītāja Dr.oec. Jevgenija Dehtjare, EKA maģistra studiju programmas “Aprites ekonomika un sociālā uzņēmējdarbība” direktors Mg.oec. Edgars Čerkovskis, EKA studiju programmas “Vadības zinības” direktore Mg.iur. Nataļja Verina.
UnWaste projektu finansē un atbalsta Eiropas Savienības ERASMUS+ programma Kapacitātes stiprināšanai augstākās izglītības jomā (projekta atsauces Nr. 618715-EPP-1-2020-1-1-DE-EPPKA2-CBHE-JP).