KAMERKORIS FORTIUS

Aicinām dziedāt Ekonomikas un kultūras augstskolas Kamerkorī FORTIUS!

Kamerkoris FORTIUS un tā mākslinieciskā vadītāja diriģente Māra Marnauza, ar š.g. septembri turpinās savu radošo darbību Ekonomikas un kultūras augstskolā! Sezonu koris uzsāks ar jauno dziedātāju noklausīšanos un uzņemšanu 7. septembrī un 11. septembrī no plkst.18:00 Klostera ielā 2, Liepas zālē, kā arī 12. septembrī plkst.18:00 Ekonomikas un kultūras augstskolā, Lomonosova ielā 1 k-5, 102. auditorijā. Būsiet sirsnīgi gaidīti!

Par FORTIUS

FORTIUS, kopš dibināšanas 1985. gadā, ar panākumiem piedalījies starptautiskos kora konkursos Latvijā un ārzemēs – 2017.gadā INTERKULTUR Starptautiskajā koru konkursā Nāciju Grand Prix Rīgaieguvis Sudraba medaļu Gospeļu, spiričuelu un garīgās mūzikas ar instrumentālās grupas pavadījumu kategorijā, 2003.gadā ieguvis 1. vietu Jaukto koru grupā XXIII Vispārējo latviešu Dziesmu svētku Koru konkursa finālā, 1999.gadā – 1. vietu, Balvu par labāko renesanses laikmeta skaņdarba izpildījumu Starptautiskajā S. Šimkus koru konkursā Klaipēdā (Lietuva), 1998.gadā – GRAND PRIX, 1. vietu Tautas mūzikas kategorijā, 1. vietu Kamerkoru kategorijā Starptautiskajā jauniešu koru konkursā Rīgas Zīle u.c.

Koris koncertējisAmerikas Savienotajās Valstīs, Norvēģijā, Vācijā, Austrijā, Šveicē, Čehijā, Lietuvā, Slovākijā, Polijā, Igaunijā, Dānijā, Zviedrijā, Beļģijā u.c. Kā augstskolu koris, FORTIUS kopš 1988. gada piedalījies visos Baltijas valstu Studentu dziesmu un deju svētkos Gaudeamus, kā arī kopš 1985.gada visos Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos.

FORTIUSrepertuārā ir latviešu komponistu klasika un mūsdienu skaņdarbi, latviešu tautasdziesmu apdares, garīgā mūzika, pasaules komponistu dažādu stilu un laikmetu mūzika – no renesanses līdz populārajai mūzikai, mūzikliem un džezam.

Kamerkoris FORTIUS īstenojis daudzus starptautiskus mākslinieciskus projektus – Latviešu mūzikas projektu Katskiļos ar Ņujorkas latviešu kori un Kanādas apvienoto latviešu kori (ASV, 2016), džeza mūzikas meistarklases (2009, 2010, 2011) ar vācu komponistu diriģentu profesoruKristofuŠēnheru, norvēģu džeza pianistu, komponistu, profesoru JānuGunnaruHofu u. c. Sadarbības projekta ietvaros ar ASV pianisti, komponisti SoreluHeizu ierakstītas latviešu tautas šūpļa dziesmas (2012).2009. gadā ierakstīts spāņu komponista RamiroReala mūzikas CD u.c.

Koris piedalījies pirmatskaņojumos Latvijā un ārzemēs – Valda Zilvera, Kārļa Lāča, IngmaraZemzara un Ilonas Rupaines Ziemassvētku kantāšu pirmatskaņojumos sadarbībā ar diriģentu Andreju Jansonu (ASV), Ņujorkas Latviešu kori (2014), mūsdienu norvēģu komponista ĪveraKleivesRekviēma,KristofaŠēnheraMagnificat, MissaInTemporeIncerto pirmatskaņojumos Latvijā Lielajā Ģildē (2005, 2009) u.c.

Regulāra sadarbība korim izveidojusies ar Profesionālo Pūtēju orķestri “Rīga” un Rīgas Latviešu biedrību, kā piem., 2017 – Imanta Kalniņa oratorija “Rīta cēliens”, 2016 – Jēkaba Jančevska “Klusiņām jūra tek” (pirmatskaņojums), 2015 – koncerts Rainis un Bruno Skulte Latvijai, 2015 – Roberta Zuikas piemiņas koncerts, 2013. – 2017.­– Lūcijas Garūtas kantātes “Dievs, Tava zeme deg!” atskaņojums Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā 14.jūnijā, 2013 – Imanta Mežaraupa, Jāzepa Vītola jubilejas koncerts, 2012 – Andreja Eglīša, MendeļaBaša atceres koncerti u.c.

Kamerkora FORTIUS CD, DVD un citi kora mūzikas ieraksti:Atklāsme skaņās (2016, CD), Sapņu zeme (2016, CD) TheLightofChristmas (2015, CD), TheLovingOnes (2012, CD), Magnificat(2012, CD), Džeza dzirkstis(2012, CD, DV), Meditatio Adventus (2011, CD, DVD), Fragmenti no operas Dž. GeršvinaPorgijs un Besa(2010, DVD), Edgara Samta (1909–1942) kora dziesmu ieraksti Latvijas Radio Klasika fondos (2009), Missaintemporeincerto(2009, DVD), Sing a Song of Song (2005, CD), Gaismas dzirkstis (2003, CD), Uz augšu (2000, CD), Diena aust (1997, CD).

Vairāk informācijas pa tālruni 29461145 vai e-pastu: mara.marnauza@choir.lv