Lietotājvārds (e-mail)


Parole (Jūsu līguma Nr.)


Ekonomikas un kultūras augstskolu es pabeidzu tālajā 2011. gadā. Tālajā tāpēc, ka šo gadu laikā tik daudz kas noticis.

Jau 2. kursā es strādāju savā sapņu darbā - organizēju visu veidu pasākumus daudziem un dažādiem Latvijas uzņēmumiem. Vienkārši vienu dienu nolēmu, ka pietiek tērēt savu laiku veikalā - jāsāk augstskolas teoriju pielietot praksē. Man pašai, protams, bija pārsteigums, ka pēc darba intervijas mani pieņēma darbā - cilvēku, kas mācās tikai 2. kursā, un kas ir organizējis kaut kādus pasākumus vidusskolā, tas taču nav nopietni. Bet vadītājs redzēja manās acīs dzirksteli un vēlmi mācīties, darīt, un ļāva man izpausties!

Paldies viņam par to, jo no tās dienas es noticēju sev, es nebaidos jautāt, runāt, uzrunāt. Kā mana oma man teica - nebaidies, ej un runā, jo pa muti taču neviens nedos! Un nedod ar. Tā kā - nebaidies, tici sev un saviem spēkiem! Ja Tu degsi par ideju, par darbu, par projektu - tici man, to pamanīs un novērtēs. Galvenais - nebaidies! Ej un dari! Tā es gāju un darīju, un tik daudz jau esmu sadarījusi, ka liekas, tas bija tik sen, kad sēdēju skolas solā.

Tagad man pašai ir savs radošais uzņēmums Communication ART, par kuru es degu ik dienu. Paldies EKA par zināšanām un pašapziņu, kas vainagojās ar to, ka es daru to, ko izmācījos. Kultūras vadītājs, kas pat izveidojis savu dzīves, un uzņēmuma moto: "Katra diena ir kā svētku diena, tāpēc - priekā!"

Vivita Leismane, studējusi Kultūras vadību


 

Kristīne Logina

Kristīne Logina Ekonomikas un kultūras augstskolu ir absolvējusi divas reizes, 2012. gadā iegūstot profesionālo bakalaura grādu kultūras uzņēmējdarbībā un 2014. gadā iegūstot sociālo zinātņu maģistra grādu vadībzinātnē. Paralēli bakalaura studijām daudz iesaistījusies EKA Studentu pašpārvaldes (SP) dzīvē, sākot kā pašpārvaldes biedrs un beidzot Priekšsēdētājas amatā. Patlaban “AAS BTA Baltic Insurance Company” mārketinga projektu vadītāja.

“Uzsākt studijas EKA bija satraucošs laiks, jo nekad jau nevar zināt, vai izvēlētā profesija būs “īstā”. Pašlaik, atskatoties uz pagājušo laiku, man noteikti tā ir bijusi “īstā”, un ar prieku varu teikt, ka strādāju ar nozari saistītu darbu,” stāsta Kristīne.

„Studiju laikā man patika tas, ka “Kultūras vadība” piedāvāja plašu skatu kultūrā. Projektu vadība, pasākumu organizēšana, mūzikas menedžments, aktiermeistarība, mārketings, žurnālistika – tas man deva ieskatu, uz kuru pusi pati vēlētos vairāk doties, jo visu kultūru vadīt nav iespējams.”

Kristīne uzskata, ka dzīvē jāizmanto visas sniegtās iespējas, un tieši tāpēc studiju laikos nolēmusi noskaidrot, kā darbojas EKA SP. „Satiku daudz aizrautīgus un spēcīgus jauniešus, ar ko kopā sasniedzām neiedomājami lielas lietas gan priekš skolas, gan SP, gan priekš sevis pašiem. Īstenojām dažādus projektus, izzinājām, kā viss realitātē notiek, jo tas bija kā izmēģinājuma tests pirms lielās dzīves,” atceras absolvente.

„Mēs varējām mācīties ne tikai no lektoriem, bet arī viens no otra un no mūsu padomdevējiem, tāpēc uzskatu, ka tā bija kā ļoti nozīmīga prakse četru gadu garumā, paralēli studijām. Ikvienam studentam iesaku darboties studentu pašpārvaldē, pierādot savas spējas un apzinoties savas stiprās un vājās puses,” ir pārliecināta Kristīne.

Tieši darbs pašpārvaldē pierādījis, ka viņai labi padodas projektu vadība, un ka vēlas to izzināt arvien vairāk un sevi attīstīt šajā jomā. „Domāju, ka projektu vadība ir nepieciešama ikvienā amatā. Tās ir iemaņas, kas palīdzēs paveikt darbus gan mazā veikalā, gan lielā uzņēmumā, neatkarīgi no nozares specifikas. Līdz šim esmu izmēģinājusi spēkus gan modē, gan reklāmā, un pašlaik strādāju kā mārketinga projektu vadītāja apdrošināšanas nozarē,” atklāj Kristīne. Ikdienā viņa ir organizējusi gan piecu darbinieku dalību kādā projektā, gan pasākumus 450 personām. „Visa pamatā ir projektu vadība un plānošana, lai viss būtu tā, kā tam jābūt un jāizskatās, neatkarīgi no pasākuma apjoma.”


 

Gundars Caune

Gundars Caune ir Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes "Kultūra" pasākumu producents un darbojas grupā "TirkizBand", kuras darbības joma ir plaša profila pasākumu mākslinieciskais un tehniskais nodrošinājums.

Gundara saistība ar kultūru sākusies jau kopš bērnības, kad četru gadu vecumā paticis spēlēt dažādus mūzikas instrumentus, tāpēc loģiskas bija mācības mūzikas klasē un vēlāk arī Ekonomikas un kultūras augstskolā, "Kultūras vadībā", jo profesionāla mūziķa karjera nav likusies saistoša.

Pēdējā kursā tika ieta prakse Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādē "Kultūra", kā rezultātā izveidojās laba profesionālā sadarbība un, rakstot bakalaura darbu, tika sākta profesionālā darbība kā pasākumu producentam.

Uzreiz pēc bakalaura pabeigšanas Gundars uzsāka studijas EKA maģistra programmā "Biznesa vadība" - neklātienē.

Gundars Caune ir pārliecināts, ka lielākie ieguvumi no studijām EKA ir:

  • Radoši, lieliski kontakti profesionālajai darbībai (studenti, pasniedzēji);
  • Uz praktiskiem uzdevumiem orientēta studiju pieredze;
  • Filozofija, ka, nevis būtu vēlams, bet obligāti jābūt elastīgam pret mainīgo un prasīgo kultūras patērētāju sabiedrību.

 Agnese Klindžāne

Agnese Klindžāne Ekonomikas un kultūras augstskolu absolvēja 2016. gada vasarā - profesionālo bakalaura studiju programmu "Grāmatvedība un audits". EKA bakalaura darba tēma bija "SIA "Stoller" saimnieciskās darbības finansiālo rezultātu analīze un izvērtējums". Darba zinātniskā vadītāja bija Dr.sc.administr., doc. Ilze Sproģe.

"EKA bija mana pirmā augstākās izglītības iestāde pēc vidusskolas, tā deva ne tikai zināšanas, bet arī daudzus jaunus iespaidus," par studijām stāsta Agnese. Viņa priecājas, ka savulaik izvēlējusies tieši profesionālās izglītības programmu, jo studiju laikā izietās prakses palīdzējušas ātrāk apgūt augstskolā iegūtās teorētiskās zināšanas. "Pēc katras prakses studiju process kļuva vieglāks, jo bija iegūtas praktiskās iemaņas," atklāj absolvente. Pēc viņas vārdiem, visvairāk piesaistījuši tieši tie pasniedzēji, kuri savā jomā darbojas arī praktiski - veic savu uzņēmējdarbību vai arī ir darba ņēmēji kādā uzņēmumā, līdz ar to ar studentiem var dalīties praktiskajā pieredzē. "Tāpēc arī citiem studentiem iesaku tieši profesionālās studiju programmas," ir pārliecināta Agnese Klindžāne. Tomēr maģistra grādu Agnese ieguva akadēmisko, līdz ar to arī studiju process šķitis citādāks: "sākotnēji bija grūti, taču tas bija tā vērts, jo šobrīd esmu apmierināta ar izglītību, ko esmu ieguvusi, un ir gandarījums par paveikto".

Uzreiz pēc bakalaura programmas pabeigšanas absolvente turpināja studijas maģistrantūrā LLU Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātē. 2018. gada maijā studijas tika pabeigtas, iegūstot sociālo zinātņu maģistra grādu ekonomikā - specializācijas virzienā "Grāmatvedība un uzskaites teorija". Maģistra darba tēma bija "Fiziskas personas - saimnieciskās darbības veicēja - grāmatvedības uzskaite un nodokļu režīmi", un tā zinātniskā vadītāja bija prof., Dr.oec. Ingrīda Jakušonoka.

Patlaban Agnese strādā grāmatvedības ārpakalpojumu uzņēmumā IK "Aprāni" par grāmatvedi. Uzņēmums sniedz grāmatvedības pakalpojumus kā uzņēmumiem, tā arī pašnodarbinātām personām.

 
Vineta Millere, Zanda Džuranoviča

Ekonomikas un kultūras augstskolas Interjera dizaina nepilna laika 5. kursa studentes Vineta Millere un Zanda Džuranoviča ieguvušas otro vietu izstādes "Design Isle 2018" laikā notikušajā Latvijas Dizaineru savienības (LDS) profesionālajā konkursā, apakškategorijā "Dzīvojamā vide".

Ņemot vērā dzīvokļa saimnieka ekstravaganto personību, interjerā bija nepieciešams iekļaut avangardiskus interjera priekšmetus, kuri kalpo kā drosmīgas un neatņemamas šī interjera sastāvdaļas. Dzīvoklis atrodas vēsturiskā, renovētā Rīgas centra namā.

"Interjera jomā mēģinām ielauzties jau no otrā kursa, iepriekš izstrādājām vienkāršākus projektus. Pagājušajā gada pavasarī radās iespēja īstenot ekskluzīvu projektu, kuru izstrādājām patstāvīgi," atklāj abas autores. "Darbu pieteicām profesionālajā konkursā LDS Gada balvai 2018 "Dzīvojamās vides" kategorijā un ieguvām otro vietu".

Vairāk...
Patriks Leo Palins

Ekonomikas un kultūras augstskolas studiju programmas "Interjera dizains" absolvents Patriks Leo Palins ieguvis augstu atzinību, piedaloties izstādē "Design Isle 2018" un tās laikā notikušajā profesionālajā konkursā - Latvijas Dizaineru savienība (LDS) viņa izstrādātajam interjeram piešķīrusi augsto 2. vietu augstskolu konkursā, kategorijā "Interjera dizains" un LDS Gada balvu kategorijā "Dizaina pētniecība".

Patriks Leo Palins izstādes laikā iepazīstināja ar dziednieciska interjera vīziju Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas nodaļai “Atelpas brīdis”. Radot šo projektu, padziļināti risināts sensorās modulācijas telpas dizains, piedāvājot to kā vizionāru parauga piemēru sensoro telpu izveidē, kas paredzētas galvenokārt bērniem ar autiskā spektra traucējumiem (AST). Darba vadītāja ir arhitekte Nora Saulespurēna.

Vairāk...

 
Monta Valdmane

Jau studiju laikā jutu, ka mani vairāk saista tieši mediju darbs un televīzija. Vairākas prakses studiju laikā izgāju producentu kompānijā, lai iepazītos TV seriālu veidošanas aizkulisēm, un tas vainagojās ar darba piedāvājumu vēl studiju pēdējā gadā.

Savas darba gaitas uzsāku kā producentes asistente TV seriālā "Ēnu spēles", ar laiku turpināju darboties gan kā izpildproducente seriālā "Saplēstā krūze", gan aktieru menedžere seriālā “Bitīt’ matos”.

Par amata pozīcijas, kurā strādāju šobrīd, eksistenci es zināju jau ilgu laiku un biju sevi pieķērusi pie domas, ka ′′tas gan ir foršs amats, es tur gribētu kādreiz strādāt!′′ Un te nu es esmu -  Vietēji ražotā satura projektu vadītāja uzņēmumā All Media Latvia. Mana ikdiena ir pārraudzīt TV projektus no A-Z, strādāt pie TV kanālu jaunumu un esošu projektu izstrādes, komunicēt ar producentu apvienībām, kuras veido konkrētos raidījumus/šovus, kā arī aktīvi sadarboties ar citām projektu tapšanā iesaistītajām nodaļām un rūpēties par to, lai viss notiek tā kā iecerēts. Kopā ar savām kolēģēm no TV puses atbildam par visiem vietēji ražotajiem produktiem, kas nonāk līdz skatītājam TV kanālos TV3, LNT, 3+, TV6, Kanāls 2 un man ĻOTI patīk mans darbs. Lēnām un maziem solīšiem virzoties uz priekšu, viss kādreiz ir iespējams! Par to cik ātri un kā, tas jau ir katra paša ziņā. :)

Monta Valdmane, studējusi Kultūras vadību.
Kate Mažāne

Katei Mažānei ir vairāk nekā 10 gadus ilga pieredze mārketinga un sabiedrisko attiecību projektu vadībā, kā arī bakalaura grāds sabiedriskajās attiecībās (RSU) un maģistra grāds biznesa vadībā (Ekonomikas un kultūras augstskola). Kate ir strādājusi vadošajos IT pakalpojumu uzņēmumos Latvijā - vadījusi korporatīvo komunikāciju informācijas aģentūrā LETA, kur īstenojusi uzņēmuma rebrendinga projektu, bijusi ELKO Grupas Mārketinga komunikācijas vadītāja, palīdzējusi organizēt sabiedrisko attiecību un mārketinga aktivitātes deviņās valstīs. Savukārt Lattelecom rūpējusies par jauno pakalpojumu - lietu interneta, mākoņpakalpojumu un māksligā intelekta produktu virzību un atpazīstamību tirgū.

Digital Freedom Festival komandai pievienojusies pēc veiksmīgās sadarbības pieredzes Lattelecom, kur bijusi atbildīga par zīmola aktivizāciju un uzņēmuma aktivitātēm Digital Freedom Festival konferencē.
Jānis Balodis

Jānis Balodis, studējis Kultūras vadību. Šobrīd - ASV projektēšanas instrumenta SolidWorks (palīdz ražošanas uzņēmumiem efektīvi samazināt ceļu līdz patērētājam) pārstāvis Latvijā, kā arī valdes priekšsēdētājs un treneris organizācijā “Youth Society of Koknese” (vada motivācijas un projektu vadības kursus Eiropā un NVS valstīs).

Iepriekš darbojies kā vieslektors CAH Dronten Vilentum un Ekonomikas un kultūras augstskolā, bijis pārdošanas daļas vadītājs "Latio namsaimnieks".

Izglītība: CAH Dronten Vilentum, ES Projektu vadība (bakalaurs); Ekonomikas un kultūras augstskola, Kultūras vadība (bakalaurs); LU SZF, Diplomātija (maģistrs); .

Jau studiju laikā bijis idejas autors un organizators sporta un mūzikas festivālam “Infinitus”, kas no 2008. līdz 2012. gadam norisinājās Koknesē (2008. gadā - ~500 apmeklētāju, 2012. gadā - ~3000 apmeklētāju). Darbojies EKA SP, kur ieņēmis priekšsēdētāja vietnieka amatu (2011.-2012. gads, pirms tam bijis Kultūras virziena vadītājs (2009. gads).
Mārtiņš Zirnītis

Pēc EKA absolvēšanas esmu strādājis vairākās ar kultūru saistītās organizācijās un nodibinājumos.

2013. gadā pēc absolvēšanas sāku strādāt nodibinājumā “Rīga 2014” kā tehniskais administrators “Eiropas kultūras galvaspilsētas kultūras vasarnīcā”, kas atradās Esplanādē. Biju atbildīgs par tehniskiem un saimnieciskiem jautājumiem visas vasaras garumā.

Pēc 2013. gada vasaras turpināju strādāt nodibinājumā Rīga 2014 un biju Staro Rīga 2013 svētku tehniskais koordinators. Biju atbildīgs par visu gaismas objektu tehnisko uzbūvi, darbību un demontāžu.

2013. gada izskaņā es administrēju vairākus Rīga 2014 organizētus pasākumus.

Sākoties 2014. gadam, es tiku nozīmēts par Eiropas Koru olimpiādes Mežaparka lielkoncerta  tehnisko koordinatoru. Biju atbildīgs par darbu koordinēšanu Mežaparka estrādē, tāpat plānoju uzbūves grafikus, teritorijas plānošanu, gaismas, skaņas, scenogrāfijas un pārējo svētku tehnisko nodrošinājumu.

2015. gadā strādāju Valsts izglītības satura centrā un biju XI Latvijas jaunatnes Dziesmu un Deju svētku vecākais referents. Manā pārziņā bija loģistikas jautājumi atlašu skatēm, kā arī transporta un loģistikas jautājumi svētku laikā.

No 2016. gada līdz šim brīdim strādāju Interneta Tehnoloģiju uzņēmumā “Registrtion.lv” kā projektu nodaļas vadītājs. Manā pārziņā ir administrēt un sekot līdzi projektiem, to gaitai, darbs ar klientiem. Strādāt un administrēt lielus pasākumus, konferences, forumus un citus pasākumus.

Mārtiņš Zirnītis, studējis Izklaides un atpūtas industrijas vadību
Linda Tēce

Kad mācījos ceturtajā kursā, bija jāmeklē studiju prakse. Skola piedāvāja praksi BT1, Ķīpsalas izstāžu centrā. Aizgāju uz interviju un jau pēc trīs dienām sāku strādāt. Ļoti labi atceros, kā intervijā man uzdeva jautājumu par krievu valodu, uz kuru atbildēju, ka apmēram kaut ko saprotu. Kad priekšnieks man pajautāja vienkāršu jautājumu par priekšmetiem, kurus apguvu skolas laikā, un es nevarēju atbildēt, jo nesapratu jautājumu, sapratu, ka ar krievu valodu man galīgi nav ok. Neskatoties uz to, darbu dabūju un jau trešajā dienā man uzticēja strādāt ar Baltkrievijas klientiem. Pusgada laikā, kamēr komunicēju ar šo klientu pa telefonu, biju iemācījusies valodu tik labi, ka klients atbraucot uz izstādi, neticēja, ka esmu tā pati meitene, kas ar viņu runāja pašā sākumā.

BT1 pavadīju 2,5 gadus, organizējot dažādus ar izstādi saistītus pasākumus - seminārus, preses konferences, kontaktbiržas utml. Iemācījos daudz jauna un pielietoju diezgan daudz studiju laikā apgūtās prasmes.

Paralēli darbam BT1 turpināju aktīvi nodarboties ar dejošanu, vadīju nodarbības, organizēju nometnes un vēl mācījos maģistrantūrā Banku Augstskolā, MBA programmā "Creative industries management". Pēc tam mani ceļi aizveda uz reklāmu filmēšanas biznesu, un divus gadus strādāju producēšanā pie ārzemju reklāmu filmēšanas. Tas bija interesants, neparasts un pilnīgi citādāks darbs nekā biju darījusi iepriekš. Ļoti aizraujoši redzēt kino aizkulises, visus tehniskos risinājumus, kā top lietas un tiek veidoti specefekti. Vienlaikus šis darbs bija arī ļoti nogurdinošs, ātrs un prasīgs. Tas bija kārtīgs treniņš tam, ka viss ir iespējams, ir tikai vairāk jāpacenšas.

Lai arī kino producēšana bija ļoti aizraujoša, darbs šajā sfērā "apēd" lielāko daļu privātās dzīves, tāpēc nolēmu, ka jāatgriežas pie tā, ko gribēju darīt jau kopš vidusskolas - pasākumu organizēšanas.

Nonācu mācību centrā ABC, kura pamatnodarbošanās ir apmācību organizēšana un ABC saistītajā pasākumu aģentūrā UP. Gandrīz gadu aktīvi darbojos gan pārdošanā, gan realizācijā abos šajos uzņēmumos, līdz pavisam netīšām pamanīju 3K MANAGEMENT atjautīgo projektu vadītāja vakances sludinājumu, un tikai sludinājuma dēļ izlēmu pamēģināt. Atlase uz šo uzņēmumu bija traģiskāka nekā uzrakstīt maģistra darbu, bet uzskatu, ka tieši šādiem pārbaudījumiem būtu jābūt mācību iestādēs, kuras sagatavo producentus.

Pašlaik jau gadu esmu 3K MANAGEMENT sastāvā un priecājos, ka varu atrast izaicinājumus ar katru nākamo projektu un izmantot savas uzkrātās zināšanas un pieredzi.

Linda Tēce, studējusi Kultūras vadību
Lāsma Mencendorfa

Pēc EKA absolvēšanas 2011. gadā zināju, ka ar bakalauru man nebūs gana, un vēlos turpināt studijas maģistrantūrā. Tajā brīdī strādāju Latvijas Studentu apvienībā un Latvijas Mazpulkos. Tad nu 2013. gadā iestājos RPIVA Izglītības iestāžu vadībā, tiku arī budžetā. Paralēli audzinot savu gadu veco meitiņu, nedēļas nogalēs studēju un vadīju savu Kāzu aģentūru, kuru biju izveidojusi, pateicoties biznesa plāna uzvarai NVA konkursā.

2014. gadā tiku uzņemta izglītības un līderības programmā "Iespējamā misija" un tā man sākās jauns dzīves posms ar pārcelšanos uz Ventspili, kur divus gadus strādāju par Informātikas un Sociālo zinību skolotāju. Vienlaikus bija arī darbs Digitālajā centrā par IT kursu vadītāju.

2016. gada radās iespēja pieteikties direktores vietnieces kultūrizglītības darbā vakancei Ventspils Jaunrades namā, kur ideāli apvienoju savas kultūras un izglītības vadības iegūtās zināšanas. Pagājuši vēl divi gadi un nu jau pildu direktores pienākumus.

Lāsma Mencendorfa, studējusi Kultūras vadību
Anita Mitriķe

Absolvējot EKA, esmu ieguvusi galvenokārt radošu uzdrīkstēšanos gribēt vairāk. No šīs augstskolas paņēmu visu, kas ir piedāvājumā - gan Erasmus, gan Erasmus +, gan tālmācības iespējas uz dažiem mēnešiem, gan arī dubulto diplomu Nīderlandē. Un šis kokteilis mani noveda profesionālajā izaugsmē, sasniedzot rezultātus, vairākus gadus strādājot pārdošanā un arī kļūstot par pārdošanas treneri, kur varēju piepildīt savas komunikācijas un pārliecināšanas ambīcijas.

Tomēr vienmēr paralēli mani aicināja vadīt pasākumus, piedalīties projektu tapšanā dažādās pozīcijās - komandā ar citiem esmu radījusi profesionālus piedāvājumus 300 - 10 000 apmeklētājiem. Pašai, iespējams, mīļākā balle bija Ziemassvētkos Ziemeļblāzmā, kurā uzstājās Prāta Vētra.

Pēc šīm pieredzēm esmu ieguvusi vēl vienu izglītību - esmu sertificēta parapsiholoģe, un šobrīd aizraujos ar savu prasmju papildināšnu šajā jomā. Rezultātā mani uzaicināja strādāt žurnālā "Mistērija" par galvenās redaktores asisteni, un nākamais uzaicinājums sekoja no personības attīstības treniņu organizācijas.

Esmu pateicīga savai augstkolai, kas ir devusi iedvesmu augt un attīstīties, lai es kļūtu par pieprasītu profesionāli savā jomā un jau 28 gadu vecumā sasniegtu līmeni, kurā darbs meklē mani, nevis es meklēju darbu. Paldies EKA!

Anita Mitriķe, studējusi Kultūras vadību.
Jānis Vitkovskis

Esmu SIA “Vitkovsky Music Agency” dibinātājs un SIA “GIG Service” izpilddirektors. Savas gaitas šovbiznesā uzsāku studējot otrajā kursā, kad praksi izgāju “Positivus Music”, kur turpināju darbu arī pēc prakses beigām. Ar laiku sapratu, ka tālākai attīstībai ir nepieciešams dibināt savu uzņēmumu, un jau ceturtajā kursā nodibināju SIA “Vitkovsky Music Agency”, kas nodarbojas ar mūziķu menedžmentu un pasākumu muzikālo programmu veidošanu.

Savukārt SIA “GIG Service”, kuru varu nosaukt par ģimenes uzņēmumu, nodarbojas ar pasākumu tehnisko plānošanu un īstenošanu. Šobrīd varu teikt, ka esmu viens no labākajiem speciālistiem pasākumu tehniskajā plānošanā un īstenošanā. Līdz šim lielākie īstenotie projekti ir XXVI Vispārējie latviešu dziesmu un XVI deju svētki, kuros strādājām pie Mežaparka koncerta un Esplanādes notikumiem. Strādajām ar lielākajiem Latvijas festivāliem, kā arī realizējam pasaules līmeņa grupu koncertus Latvijā.

Esmu saņēmis "KG Kultūras”, Zelta Mikforonu un “Lauru LaPPA"

EKA studentiem iesaku izmantot katru izdevību, ko sniedz dzīve. Darīt lietas, kuras varbūt sākumā šķiet, ka būs bez atdeves. Bet mēs nekad nezinām, kur netīšām iepazītie cilvēki mums var noderēt gan profesionālajā, gan privātajā dzīvē.

Jānis Vitkovskis, studējis Kultūras vadību.
Sintija Milberga

Šobrīd, kad jau vairāki gadi aizvadīti aktīvā kultūras dzīvē, uz EKA laikiem atskatos kā uz durvīm, aiz kurām ir milzu iespējas. Iespējas, kuras sniedz pieredzi, zināšanas un lieliskas sadarbības. Uzskatu, ka mans vislielākais ieguvums ir EKA Studentu pašpārvalde, kurā darbojos jau no pirmā studiju gada. Tā bija vieta, kas ļāva īstenot idejas, mēģināt un arī kļūdīties. Vieta, kur iepazīties un rast domubiedrus, ar kuriem vēl joprojām uzturam ciešu draudzību ne tikai personīgajā dzīvē, bet arī darba jomā.

EKA vienmēr ir bijusi radoša, enerģijas pilna un elastīga vide, kura ir kā pirmie soļi lielajā dzīves ceļā. Vēl joprojām atceros atgadījumus un situācijas, kas tika piedzīvotas EKA laikā, atceros pasniedzēju zīmīgos citātus un padomus. Šīs visas labās lietas un arī neizdošanās esmu sapakojusi līdzi, lai tās kalpotu par labu pamatu manam turpmākajam darbam.

Vai EKA var iedot neizsakāmi labu pieredzi un zināšanas? Jā, ja pratīsi tās saskatīt un paņemt!

Sintija Milberga, studējusi Kultūras vadību, darbojusies Studentu pašpārvaldē.

Darbavietas:
2014. – 2016.g. / SIA “Valmiermuižas alus” – kultūras pasākumu organizatore,
2016.g. – šobrīd / Valmieras Kultūras centrs – kultūras darba organizatore
Studiju programmas „Grāmatvedība un audits” studente Alīna Krupko, pateicoties Ekonomikas un kultūras augstskolas noslēgtajam sadarbības līgumam ar Drontenas Lietišķo zinātņu universitāti CAH Dronten (Nīderlande), pēdējo gadu studēja Drontenā, kur arī aizstāvēja bakalaura darbu. Rezultātā iegūta starptautiskās dzīves pieredze un divi bakalaura grādi - CAH Dronten diploms un EKA diploms.

"EKA un CAH augstskolu sadarbība deva man unikālu iespēju pēdējo studiju gadu apgūt zināšanas viņu Biznesa administrācijas studiju programmā ar Eiropas Savienības  ievirzi, prakses laikā  nostiprināt praktiskā darba iemaņas Eiropas starptautiskā uzņēmuma Marketinga komunikāciju departamentā, iegūt starptautisko pieredzi un reālajā dzīvē satikties ar daudzu ārvalstu studentiem," par pieredzi stāsta Alīna.
EKA un LMA absolvente Dace Baidekalne ieguvusi Latvijas Dizaineru savienības Gada balvu dizainā 2015 par dekoratīvo fasādes gleznojumu pirmsskolas izglītības iestādei Rīgā, Purvciema ielā 32. Balva iegūta kategorijā Vides dizains.


 


 

EKA absolvents Mārtiņš Oliņš ir atzīts par "Latvijas lepnumu 2014" un par vienu no Citadele Grupas labākajiem darbiniekiem Baltijas valstīs. Patlaban Mārtiņš ieņem atbildīgu amatu Nacionālā rehabilitācijas centra Vaivari valdē. Viņa pārziņā ir finanšu un klientu apkalpošanas departaments, kā arī Vaivaru Tehnisko palīglīdzekļu centrs.

Mārtiņš pēc nelaimes gadījuma ir spiests pārvietoties ratiņkrēslā, taču tas viņam nebūt nav traucējis iegūt izglītību, veidot karjeru, piedalīties šovā "Dejo ar zvaigzni", braukt ar auto, ceļot pa pasauli, spēlēt teātra izrādē, lēkt ar izpletni, vizināties ar veikbordu, ūdensmotociklu un īpašām distanču slēpēm, startēt velosacensībās un veikt citas fiziskās aktivitātes, kā arī laimīgi apprecēties.

"Nebaidies uzdrīkstēties un pārvari savu iekšējo barjeru. Dari, jo slinkums ir bezjēdzīgs, bet neizmirsti atpūsties un atalgot sevi un savu ķermeni ar pienācīgu atpūtu pēc smagiem darbiem un aktivitātēm,” savas dzīves veiksmes formulu atklāj vienmēr optimistiskais un aktīvais Mārtiņš Oliņš.
 


 

Zinātkāre, smags darbs un mērķtiecība vainagojas panākumiem. Lepojamies, ka mūsu augstskolas absolvente Ināra Mūrniece četrus gadus ir bijusi Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētāja! 

 


 

Izdevniecība Zvaigzne ABC izdeva mūsu studentes Santas Braučas tulkoto Stīvena Kinga romānu Mirdzums, kad Santa mācījās EKA 4. kursā.

 

 


 

 


 

Mūsu absolventes, Latvijas Mākslas akadēmijas studentes Elīna Grieze, Laura Ķēniņa, Liene Brīvlauka un Dace Baidekalne, izstrādā Līvu laukuma labiekārtošanas koncepcijas: Līvu kvartāls, Mums katrs kvadrātmetrs ir svarīgs un Buras - Vējš - Plūdums – Kustība.

 


 

sdsdsd

LSUA KOPSAPULCE

05.04.2024.

Iedvesmojam un iedvesmojamies no citiem!. #teirsdtudet #ekaiedvesmo. Piektdien, 26. martā, pie mums viesojās Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija (LSUA). Kopsapulces laikā asociācijas biedri...

LELDE KOVAĻOVA EKA!

27.03.2024.

Ielūkojies aizkulisēs ar latviešu rakstnieci un kino producenti - Leldi Kovaļovu, kas piedāvās īpašu iespēju iepazīties ar viņas aizraujošo, radošo darbību! . Datums: 2. aprīlis....

EUMMAS A2S

26.03.2024.

EUMMAS A2S Conference on Global Social and Technological Development and Sustainability, Bucharest 2024, Romania. We are pleased to announce that our institution, as a member of the EUMMAS Academic Consortium,...

DARBA LAIKS LIELDIENĀS

22.03.2024.

Darbs pirmssvētku dienā, 28.martā:. EKA administrācija, tostarp Studiju informācijas centrs un bibliotēka strādās līdz plkst. 15.00. Tehniskais personāls 28.martā strādās līdz plkst. 16.00  ....

INTERJERA DIZAINA MEISTARKLASES

22.03.2024.

#teirstudet #ekaiedvesmo. Mūsu Interjera dizaina 4.kursa studentiem ir norisinājusies 2 aizraujošas meistarklases: ģipša veidošanas darbnīca un stikla krāvumu darbnīca!. Meistarklašu...

EKA LAIMES DIENA

22.03.2024.

EKA Laimes diena – kā mums klājās?. #teirsstudet #ekaiedvesmo. Visi augstskolas iemītnieki tika īpaši iedvesmoti:. katrs tika iepriecināts ar saldu novēlējumu; katram bija iespēja...

DZIMUMBALLE 2024

19.03.2024.

Vai gribi redzēt sevi 3D?. Gaidītākā balle DZIMUMBALLE!. Vai esi gatavs skaļi dziedāt līdzi MAUKU SENCIM & GRANDMASTERS NEONS un turpināt nakts ritmus uz deju grīdas pie DJ GUSTA? Jo tas nav viss,...

KAMERKORA KONCERTS

18.03.2024.

Kamerkoris Fortius ielūdz uz Kristofa Šēnhera “Magnificat” koncertu Rīgas sv. Marijas Magdalēnas baznīcā. Koncerts sola būt neaizmirstams mūzikas ceļojums, kurā liturģiskais saturs...

CIEMOS PIE RADIO

15.03.2024.

Studiju programmas “Mārketings” studenti apmeklēja radio “Skonto” un “Tev” studijas, darbnīcas “Multimediālie risinājumi” ietvaros.. Radio studijās mūsu...

Uzdot jautājumu

 

Sīkdatnes

 
Sazinies ar mums