
Maģistra studiju programma
KULTŪRAS DIPLOMĀTIJA UN STARPTAUTISKAIS MENEDŽMENTS
Mēs vēlamies, lai Latvija ar tās kultūras vērtībām būtu atpazīstama visā pasaulē un lai arī Latvijā zinātu par citu valstu kultūras tradīcijām un sasniegumiem.
Tādēļ mēs radījām vienīgo Latvijā unikālu maģistra studiju programmu, kas sagatavo augsti kvalificētus kultūras diplomātijas speciālistus, kuri veicinās ideju, vērtību, tradīciju un citu kultūras un identitātes aspektu apmaiņu, lai stiprinātu starptautiskās attiecības, pilnveidotu sociālo un kultūras sadarbību un sekmētu valstu nacionālo interešu nostiprināšanu. Kultūras diplomātija var tikt īstenota valsts vai privātajā sektorā kā arī kultūras un sabiedriskajās organizācijās.
Piešķiramais grāds un kvalifikācija: profesionālais maģistra grāds kultūras vadībā un kvalifikācija Uzņēmuma vadītājs.
Akreditācija: saskaņā ar grozījumiem Augstskolu likumā, programma Kultūras diplomātija un starptautiskais menedžments ir akreditēta līdz 2020. gada 31. decembrim.
Studiju programma tiek īstenota latviešu valodā ar atsevišķiem kursiem angļu valodā.
UZŅEMŠANAS PRASĪBAS
Uzsākt studijas maģistra programma var, ja iepriekš ir iegūta viena no zemāk minētajām kvalifikācijām vai izglītības grādiem:
- Bakalaura vai profesionālā bakalaura grāds vadības zinībās vai ekonomikā
- Otrā līmeņa profesionālā augstākā (piektais kvalifikācijas līmenis) izglītība vadības zinībās vai ekonomikas nozarēs
- Augstākā izglītība citās sociālo zinātņu nozarēs
STUDIJU ILGUMS
Studentiem ar profesionālā bakalaura grādu: 1,5 gadi
Studentiem ar akadēmiskā bakalaura grādu: 2,5 gadi
Nodarbības notiek sestdienās no plkst. 09:00 līdz 17:30, kā arī tiek organizētas video lekcijas saskaņā ar nodarbību sarakstu.
STUDIJU KURSI
- Diplomātijas vēsture un mūsdienu tendences (3 KP)
- Kultūras diplomātija (2 KP)
- Lobēšanas pamati (3 KP)
- Starptautiskā kultūrpolitika (2 KP)
- Starptautiskā etiķete un protokols (4 KP)
- Starptautiskās tiesības (2 KP)
- Starptautisko kultūras projektu vadība (3 KP)
- Brīvās izvēles kursi:
- Reliģija un kultūras diplomātija (2 KP)
- Praktisko pētījumu organizācija un akadēmiskais darbs (2 KP)
PRAKSE UN MAĢISTRA DARBS
Prakse kultūras diplomātijā (6 KP)
Prakses laikā valsts, pašvaldību institūcijās, uzņēmumos vai sabiedriskajās organizācijas tiek izpētīti kultūras diplomātijas pamatprincipi un pielietošanas iespējas. Tiek veikta analīze par starptautiskās etiķetes un protokola izpausmēm komunikācijā un izstrādāti vai pielāgoti pastāvošie noteikumi vai tradīcijas konkrētajā iestādē, institūcijā vai organizācijā.
Maģistra darbs (20 KP)
Maģistra grāda iegūšanai tiek sagatavots maģistra darbs, kura ietvaros tiek pētīti aktuāli jautājumi kultūras diplomātijā, kultūras politikā, starptautiskajā etiķetē un protokolā, starptautiskajās attiecībās, kultūras projektu un finansējuma vadībā.
STUDĒJOŠAJIEM AR AKADĒMISKĀ BAKALAURA GRĀDU
Studējošajiem, kas iepriekš ieguvuši akadēmiskā bakalaura grādu studiju ilgums ir 2,5 gadi.
Papildus ir paredzētas šādas studiju prakses:
- prakse projektu vadībā (8 KP);
- prakses menedžmentā (10 KP);
- prakse cilvēkresursu vadībā (8 KP).
Bez tam ir papildus jāapgūst studiju kursi “Stratēģiskā un pārmaiņu vadība” (6 KP) un “Cilvēkresursu vadība un līderība” (4 KP).
STUDIJU REZULTĀTI
Pēc sekmīgas studiju programmas apguves absolvents:
Zina:
- starptautisko tiesību pamatnostādnes;
- diplomātijas metodes ekonomiskās sadarbības īstenošanā;
- starptautiskās etiķetes un protokola normas.
Prot:
- sagatavot projekta pieteikumu starptautiskiem konkursiem kultūras jomā;
- veikt pētījumu kultūras diplomātijas jomā;
- starptautiski pārstāvēt uzņēmumu, vest pārrunas ar dažādu kultūru un nozaru pārstāvjiem.
MĀCĪBSPĒKI
![]() |
Studiju programmas direktors: Dr.oec. Kaspars Šteinbergs Aizstāvējis promocijas darbu par audiovizuālās nozares klastera attīstības iespējām Latvijā. Kopš 2011. gada ir arī pasniedzējs Alberta koledžā. Piedalījies vairākos starptautiskos projektos par audiovizuālo mediju nozares un radošo industriju attīstību Latvijā. Pētniecības intereses saistās ar stratēģisko vadību radošo industriju uzņēmumos un datorspēļu industriju. Ekonomikas un kultūras augstskolā bakalaura studentiem docē studiju kursus “Stratēģiskā vadība” un “Radošās industrijas”, bet maģistra studentiem – studiju kursus “Stratēģiskā un pārmaiņu vadība” un “Starptautisko kultūras projektu vadība”, kā arī prakses Menedžmentā un Projektu vadībā. |
![]() |
Didzis Kļaviņš, Dr.sc.pol., vieslektors. Doktora grādu ieguvis 2015. gadā, aizstāvot disertāciju “Ārlietu ministriju pārveide Baltijas un Skandināvijas valstīs 2004.–2012. gadā”. Ieguvis maģistra grādu Europaeum programmā Leidenes Universitātē, Sorbonas Universitātē un Oksfordas Universitātē. Didzis Kļaviņš ir papildinājis zināšanas arī Viskonsinas Universitātē, ASV, Orhūsas Universitātē, Upsalas Universitātē un Oslo Universitātē. Kopš 2011. gada ir vieslektors Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Politikas zinātnes nodaļā un Rīgas Juridiskajā augstskolā. Strādājis Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas Baltijas, Ziemeļvalstu un reģionālās sadarbības nodaļā un Amerikas un Karību valstu nodaļā. Pētnieciskās intereses ir diplomātijas transformācija un sadarbības veidi starp Baltijas valstīm un Skandināviju. |
Jana Trahimoviča, Mg.sc.soc., Mg.sc.pol., vieslektore. Apgūtas profesionālās apmācības Starptautiskajā protokola un diplomātijas skolā. No 2003. gada praktiskā darba pieredze Ārlietu ministrijā, Valsts prezidenta kancelejā – Valsts prezidenta protokola nodaļā, no 2009. gada līdz 2011. gadam Valsts prezidenta protokola nodaļas vadītāja, savukārt no 2013. gada līdz 2016. gadam – ES Institucionālo jautājumu departamenta un protokola vadītāja Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariātā (ES institūciju un dalībvalstu amatpersonu vizīšu, kā arī Austrumu partnerības samita Rīgā organizēšana u.c.). Šobrīd turpina darbu Ārlietu ministrijā. Ekonomikas un kultūras augstskolā pasniedz kursu “Starptautiskā etiķete un protokols” un vada kultūras diplomātijas praksi. Pētniecības intereses saistās ar publisko diplomātiju, kultūras diplomātiju un starpkultūru komunikāciju. |
|
![]() |
Velga Vēvere, Dr.phil., profesore. Ir arī Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta vadošā pētniece, Biznesa augstskolas Turība, Alberta koledžas, Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas vieslektore. Latvijas Zinātņu Padomes eksperte filozofijā un vadībzinībās. |
![]() |
Imants Ļaviņš, Dr.hist., docents. Absolvējis Latvijas Universitāti un ieguvis humanitāro zinātņu bakalaura grādu vēsturē, humanitāro zinātņu maģistra grādu orientālistikā (Mg. philol.) un vēstures doktora zinātnisko grādu (Dr. hist.) vispārīgajā vēsturē. Veicis pētniecisko darbību daudzās ārvalstu bibliotēkās, arhīvos un muzejos (Turcijā, Itālijā, Vācijā, Gruzijā un Lielbritānijā). Interešu lokā Tuvo Austrumu kultūra, māksla, zinātnes vēsture un reliģija. |
ABSOLVENTU IESPĒJAS
Apgūstot studiju programmu Kultūras diplomātija un starptautiskais menedžments, ar kultūras diplomātiju var nodarboties gan publiskā, gan privātā sektorā - zinoši kultūras diplomātijas speciālisti nepieciešami dažādās kultūras apmaiņas programmās, valstu delegācijās (sports, politika, zinātne, uzņēmējdarbība u.c.).
EKA diploms ir Tavs veiksmes garants, jo iegūtā izglītība sniedz iespēju strādāt un turpināt studijas gan Latvijā, gan citās ES valstīs. Absolvējot EKA, Tu saņemsi Latvijas valsts atzītu izglītības dokumentu - diplomu, kas apliecina iegūto augstāko izglītību pēc starptautiski akreditētas studiju programmas apguves, atbilstoši noteiktam augstākās izglītības līmenim. EKA diplomu un izglītības kvalitāti atzīst arī Eiropas augstskolas.
„Kultūras diplomātija ir apmaiņa ar idejām, informāciju, vērtībām, tradīcijām, ticību un citiem kultūras aspektiem, kuri veicina savstarpējo sapratni.”
M. Kammings
X