Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programma

IZKLAIDES UN ATPŪTAS INDUSTRIJAS VADĪBA

Izklaides un atpūtas industrija ir viena no industrijām, kura strauji attīstītas pēdējos gados un tuvākajā laikā saglabās šīs attīstības tendences. Pēc Pricewaterhouse Cooper datiem (2016), tirgus apjoms sastāda 2,1 trln. dolāru un ikgadējais pieaugums ir prognozēts 5,7% apmērā.

Piešķiramā kvalifikācija:
kultūras vadītājs (menedžeris)

Akreditācija:
studiju programma Izklaides un atpūtas industrijas vadība ir akreditēta līdz 2019. gada jūnijam.

Prasības, uzsākot studiju programmas apguvi:
Vispārējā vidējā vai vidējā profesionālā izglītība.

Programmas apraksts

Programmas mērķis:

Nodrošināt studējošos ar teorētisko zināšanu, pētniecības iemaņu, prasmju apguvi kultūras menedžmenta jomā, sagatavot studējošos profesionālai darbībai kultūras menedžera specialitātē.

Kur varēs strādāt?

Programmas absolvents var strādāt dažādās kultūras iestādēs, pasākumu rīkošanas aģentūrās, koncertaģentūrās, producentu grupās, teātros, izstāžu zālēs, kā arī citās ar kultūru un izklaides industriju saistītās organizācijās.

Studiju ilgums un studiju maksa

Studiju formas un nodarbību laiki:
Studiju forma Studiju ilgums Lekciju laiki Studiju maksa*

Latvijas kultūrpolitika

Ekonomikas pamati

Dokumentu pārvaldība

Vispārējā kultūras teorija un tendences

Pasaules mākslas vēsture

Retorika

Svešvaloda (vācu)

Vispārizglītojošie studiju kursi:

Profesionālā svešvaloda

Darba un sociālās tiesības

Tirgzinību pamati

Pētnieciskā darba organizācija

Informātika

Komercdarbības pamati

Darba, vides un civilā aizsardzība

Prakse ir neatņemama profesionālās augstākās izglītības sastāvdaļa. Studenti iziet trīs prakses (Pasākumu organizēšanas prakse, mārketinga prakse, pirmsdiploma prakse) 16 nedēļu garumā pašvaldību kultūras iestādēs, producentu apvienībās, teātros, TV šovos u.c.

Noslēguma pārbaudījums:
Sekmīgi uzrakstīts un aizstāvēts kvalifikācijas darbs.

Studiju rezultāti

• Kultūrpolitikas pamatprincipus Latvijā
  • Nozares terminoloģiju angļu valodā
  • Mārketinga, reklāmas un komunikācijas pamatprincipus

• Sagatavot pasākuma plānu, budžetu un novadīt pasākumu
  • Izstrādāt projektu kultūras un izklaides jomā
  • Sagatavot projekta pieteikumu projekta īstenošanai kultūras jomā

Mācībspēki

Liene Brāle, Mg.sc.soc., lektore, studiju programmas „Izklaides un atpūtas industrijas vadība” direktore, sociālo zinātņu maģistre vadībzinībās, kvalificēta tūrisma un atpūtas organizācijas vadītāja, specializējusies kultūras tūrismā. Vairāku gadu pieredze izglītības nozarē studiju programmu vadīšanā.

Ieva Andžāne, Mg. art., lektore. Pamatizglītību guvusi LU Vēstures un filozofijas fakultātē, apgūstot kultūras mantojuma analīzi. Turpmāko izglītību saistījusi ar kultūras mārketingu un kultūras menedžmentu, apgūstot ne vien esošo kultūras vērtību popularizēšanu, bet arī to kā uz to bāzes veidot jaunus kultūras produktus ar pievienoto vērtību. Guvusi desmit gadu pieredzi muzeju nozarē, šobrīd strādā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā. Zinātniskās intereses saistītas ar pārmaiņu menedžmentu pasaules un Latvijas muzeju nozarē.

Ingus Barovskis, Dr.philol., docents. LU Humanitāro zinātņu fakultātes Latvistikas un baltistikas katedras pētnieks. Zinātnisko interešu loks saistīts ar tradicionālo un mūsdienu kultūru un mākslu. Publicēti vairāk nekā 20 zinātniski folkloristikā un literatūrzinātnē, sevišķu uzmanību pievēršos mitoloģijai un mītiskās domāšanas simboliem un to funkcijām mūsdienu sabiedrībā.

Dita Pfeifere, Mg.art., vieslektore. Absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmijas Kultūras menedžmenta maģistrantūras studiju programmu un ieguvusi humanitāro zinātņu maģistra grādu mākslās. Profesionāli darbojusies, galvenokārt, ar kultūru un izglītību saistītās organizācijās - grāmatu apgādā “Jumava” , Latvijas Nacionālajā kultūras centrā, LR Kultūras ministrijā, LKA Latvijas Kultūras koledžā, šobrīd - Rīgas Domes Orķestra “Rīga” un Latvijas Kultūras darbinieku biedrības projektu koordinatore. Vadījusi un līdzdarbojusies dažādos ar kultūru un izglītību saistītos projektos - Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku, Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku, Pasaules koru olimpiādes un dažādu koncertprojektu organizēšanā, vada lekcijas tālākizglītības un mūžizglītības semināros un kursos, piedalās un organizē konferences, seminārus pašvaldību kultūras nozares speciālistiem.

Absolventu iespējas

Augstskolas izvēlē bieži vien svarīga ir ne tikai izvēlētā studiju programma un piešķiramā kvalifikācija pēc studiju beigām. Topošajam studentam svarīgi saprast, gan kādas karjeras iespējas radīs iegūtā izglītība, gan kā tā noderēs tālāk dzīvē. Absolvējot Ekonomikas un kultūras augstskolu, Tu vari strādāt izvēlētajā specialitātē, kā arī turpināt studijas gan Latvijā, gan ārpus tās.

KUR VAR STRĀDĀT

Apgūstot studiju programmu Izklaides un atpūtas industrijas vadība, absolvents var strādāt dažādās kultūras iestādēs, pasākumu rīkošanas aģentūrās, koncertaģentūrās, producentu grupās, teātros, izstāžu zālēs, kā arī citās ar kultūru un izklaides industriju saistītās organizācijās.

KUR VAR TURPINĀT STUDIJAS?

Mēs vienmēr priecājamies, ka mūsu absolventi turpina studijas EKA – tas ir mūsu darba un studiju kvalitātes apliecinājums. Koledžas programmu absolventi var turpināt studijas EKA bakalaura programmās, bet bakalaura programmu absolventi – EKA maģistrantūrā.

EKA diploms ir Tavs veiksmes garants, jo iegūtā izglītība sniedz iespēju strādāt un turpināt studijas gan Latvijā, gan citās ES valstīs. Absolvējot EKA, Tu saņemsi Latvijas valsts atzītu izglītības dokumentu - diplomu, kas apliecina iegūto augstāko izglītību pēc starptautiski akreditētas studiju programmas apguves, atbilstoši noteiktam augstākās izglītības līmenim. EKA diplomu un izglītības kvalitāti atzīst arī Eiropas augstskolas.